Leden – měsíc nových začátků

Kärchroviny18.Leden 2018Autor: Matyáš Čistotný

Leden je prostě unikátní měsíc. Novoroční předsevzetí nás v jeho prvních dnech naženou do posilovny, abychom v jeho závěru s hamburgerem v ruce svému okolí i sobě lhali, že příští rok už to fakt vydržíme. V předsevzetích vidíme naději, že budeš náš život lepší a kvalitnější. K tomu vám rádi dopomůžeme. Na zaručeně funkční diety a nejlepší cviky na posílení břicha v Kärcher odborníky sice nemáme, ale pokud začnete dodržovat následující doporučení, bude se vám žít lépe.

  1. Věc, kterou jsem nepoužil x měsíců, nepotřebuji

Podívejte se do šatní skříně a spočítejte, kolik věcí jste na sobě neměli déle jak rok. Běžte do sklepa a najděte věci, o kterých jste před deseti lety řekli, že se určitě někdy budou hodit. Je toho dost, že? Nemáme šestý smysl, ale je nám jasné, že to oblečení už nikdy nosit nebudete a ty věci ze sklepa poputují za pár desítek let rovnou do muzea. Nemusíte je však vyhazovat. Darujte je potřebným, kamarádům nebo je zpeněžte. V době internetu vám stačí pár kliknutí a můžete nepotřebné věci poslat do světa.

  1. Co je v té lahvi?

Ať už se podíváte do sklepa nebo do skříňky s čisticími prostředky, stoprocentně najdete nádoby, ve kterých je trocha nějaké chemikálie. Nevíte, na co přesně se používají a jestli by po těch letech nenapáchaly víc škody než užitku. Řešení? Zbavte se jich! Dáme ruku do paprsku tlakovky, že si dřív najdou chemikálie cestu skrz nádoby, než si vy najdete čas si alespoň přečíst etiketu. Navíc hromadit doma chemii v době, kdy stejnou práci zastanou parní čističe. Podívejte se, jak fungují.

  1. Nevyhazujte. Opravujte!

Žijeme v době, kdy je pro nás normální pokaženou věc vyhodit a koupit si novou. Vaši dědečci by vám dali! Zaručujeme vám, že pokud pokaženou věc opravíte či necháte opravit, potěšíte sebe, svou peněženku a také planetu. A planetu máme přece všichni rádi.

  1. Jeden do domu, dva z domu

Za každou věc, která překročí práh vašeho domu, se dvou zbavte. Používejte tento systém, ať už věci přinesete vy či návštěva. Po pár měsících se vám bude doma lépe dýchat. Jak píšeme výše, „zbavit se“ neznamená nutně vyhodit.

  1. Každá věc má své místo

Proč to u vás nevypadá jako z katalogu? Protože v bytech z katalogu má každá věc své místo. Určitě to znáte také. Na poličku si dočasně odložíte věc, pro kterou právě teď nemáte čas hledat místo. Stačí týden, měsíc a na odloženou věc si zvyknete. Stačí pár měsíců a máte byt zaplevelený různými věcmi, pro které jste jen v danou chvíli nenašli místo. Na provizorní odkladiště si dejte pozor!

Ať už si výše popsané rady vezmete k srdci či nikoliv, přejeme vám v novém roce, ať se cítíte dobře nejen doma. Není třeba čekat na nový rok. Můžete začít v pondělí, zítra, až odbije celá. Nebo klidně hned. Pokud byste chtěli pořádek ve svém obydlí vzít z gruntu, zastavte se v nejbližším Kärcher Store nebo Kärcher Center. Rádi vám poradíme. Tak šťastný nový rok!


Kärcher_úklid

Další zajímavé články

24-cistimeparou

Ekologická domácnost, část III – Čistíme párou

Pára je v ekodomácnosti vlastně takový nadstandard. Mnozí váhají kvůli vyšším pořizovacím nákladům, jiní mají pocit, že si.... více
čištění koupelny_pára

Domove, čistý domove – Jak se připravit na stěhování

Stěhování do nového domu má vždy své pro a proti – na jednu stranu se můžete těšit na nové zážitky a nové sousedství, ale na.... více
Creative vintage portrait of a beautiful blond housewife blowing away dirt and grime when preparing for the holiday season. Christmas cleaning

Úklidová bitva o čas!

„Není čas ztrácet čas“ platí před Vánocemi víc než kdykoliv jindy. Je toho tolik, co chceme stihnout! Třeba mít kolem sebe doma čisto.... více