Hana Holišová: „Hlavně zdraví“ není jen fráze

Kärchroviny31.Květen 2018Autor: Svět Čištění

Praha už po osmnácté zažije velkolepou oslavu života, zdraví, ale i solidarity, soudržnosti a naděje: Avon Pochod za zdravá prsa 2018! Letošní Pochod odstartuje opět ze Staroměstského náměstí a to 9. června v pravé poledne. Návštěvníky čeká symbolická trasa dlouhá 3 km. Kromě Kärcheru Avon Pochod podporuje i 17 celebrit. Jednou z tváří projektu je i herečka a zpěvačka Hana Holišová. 

Čím je podle vás tato událost, která se koná každý rok v červnu, výjimečná?

Avon Pochod za zdravá prsa je celý růžový a jediný svého druhu. Nepožaduje zvýšení platu, nerozčiluje se nad politickou garniturou, bojuje pozitivním duchem a osvětou za zdraví našich prsou, které máme i ve svých rukou.

Jako na známou osobnost se na Vás jistě valí spousta žádostí o partnerství a podporu dobročinných projektů. Podle čeho si vybíráte, koho podpoříte?
Je fakt, že nabídky na spolupráci na charitativních akcích různého typu přicházejí pravidelně. Nebráním se podpořit dobrou věc, pokud je to v mých silách a časových možnostech. Vždy je ale potřeba dobře zvážit podobnou spolupráci, aby člověk byl přesvědčený, že je to oblast, se kterou se dokáže z nějakého důvodu sám ztotožnit. A taky je důležité, aby daná společnost byla solidní a člověk věděl, kam opravdu reálně prostředky z ní putují.

Máte nějakou bližší zkušenost s rakovinou prsu?

Letos mi zemřela kamarádka na rakovinu prsu, mladá holka, maminka malého synka. O to větší cítím potřebu pomoct alespoň tak, jak můžu, to znamená, upozorňovat spolu s Avon Pochodem na důležitou prevenci. Já například dříve vůbec neměla tušení, že tato nemoc se může týkat i mužů.

Jste typ člověka, který dbá na prevenci, nebo spíš řešíte nenadálé zdravotní potíže?

Jak kdy a jak v čem. Určité věci se snažím hlídat pravidelně a v určitých ohledech tomu svému tělu dávám zabrat a neřeším to, dokud nepřijdou akutní problémy. Tělo pak dá jasně najevo, že už vážně potřebuje vypnout a na chvíli zastavit. Učím se svoje tělo víc poslouchat.

Je pro vás zdraví běžným konverzačním tématem? 

Je to téma, které se bez výjimky týká nás všech. Se svou rodinou se o zdraví bavíme, i s přáteli. Čím je člověk starší, tím víc si uvědomuje, že „hlavně zdraví“ není jen fráze.

Jak se díváte na to, že u mnoha známých osobností je zdravotní stav „věcí veřejnou“?

To je složité téma. Je to každého věc, co o sobě hodlá zveřejňovat, každý má ty hranice někde jinde. A pak záleží, co má být výsledkem takto zveřejněné informace. Pokud přes svou nemoc třeba chce dotyčný upozornit na prevenci nebo varovat, rozumím tomu. Pokud někdo sděluje tyto informace, aby byl zajímavý, nebo aby se o něm psalo, to mi opravdu blízké není, ale jak říkám, je to každého věc. Co se týká médií, myslím, že by v těchto ohledech měli respektovat přání osoby, které se to týká.


LHP_5054h

Další zajímavé články

Kärcher výrobky ve žluté barvě

Žlutá přitahuje nejen hmyz

Co si jako první představíte, když vám někdo řekne slovo „žlutá“? Ano, v tuto chvíli by pravděpodobně bylo úplně nejlepší,.... více
19-jaakolo

Ze života Kärcher zákazníka aneb já a kolo

Nedávno jsme vám zveřejnili detailní postup pro čištění kola pomocí tlakové myčky. Dnes vám přinášíme jeden ze zaručeně pravdivých.... více
jak vyčistit terasu

Terasa znovu v kondici!

Všechno, co vytáhnete po zimě z garáže nebo sundáte z půdy, vypadá stejně: zašle. Zahradní nábytek, grily, lehátka… Nejraději byste.... více