Jak nemluvit sprostě na pracovišti

Kärchroviny14.Červenec 2016Autor: Svět Čištění

Pojďme si popovídat o problému, který řeší mnozí zaměstnanci, a to je respektování firemní politiky, etiky a konstruktivního přístupu k problému v kritických situacích.

A je to zase v …

Situace…Pátek, náročný týden, dohadování, jednání, koordinace, finalizace, revitalizace, nefunkční klimatizace… Kafe kolující ve Vašich žilách místo krve… A pak zazvoní telefon… A je úplně jedno, jestli je to:

  1. Nějaký kolega z IT oddělení, velmi bystrý a talentovaný mladík.
  2. Váš dlouholetý externí dodavatel zboží či služeb.
  3. Váš nadřízený, se kterým máte skvělý vztah a je pilířem společnosti.

Pokud volá v pátek, tak je to ten zas*** *** ko***, co do **** určitě zase **** tu **** *****, i když jste týden s tím *** **** **** neřešili nic jiného! A tento názor obvykle po dokončení hovoru rádi prohlásíte i nahlas s pevnou jistotou, že jste v místnosti sami. Tedy až do chvíle, než zjistíte, že ve dveřích někdo stojí…

V lepším případě jen Vaše kolegyně či nadřízená, která, ač jde o něžné pohlaví, se s Vaším názorem ztotožňuje. V horším případě je to daný dotyčný, protože mobilní telefony existují a hustý koberec tlumí každý krok. V případě, že šlo o variantu c), tj. nadřízeného, hustý koberec ani nemusí být, neboť všichni manažeři se ve specializovaných kurzech učí chodit jako kočky a léty praxe vytříbili svůj instinkt stát Vám za zády v tu nejnevhodnější chvíli.

V případě varianty b), tam lze očekávat profesionální přístup. A taky sloní paměť. Každopádně můžete očekávat delší prodlevy v dodávkách, chyby v projektech a reporty dokazující, že vše je jen Vaše chyba.

Aby byl výčet kompletní, pokud jde o a), no, raději si změňte všechna hesla, co nejrychleji vyberte hotovost ze svého účtu, zahoďte SIM karty a zrušte si profily na všech sociálních sítích.

Pokud se vrátíme asi k nejhorší variantě c), tak pak můžete očekávat profesionální těžký bossing, v případě, že je Vaším nadřízeným žena, profesionální něžný bossing.

Situace na ***…

Ale jak jí předejít?

Z pozice matadora takovýchto situací, v nichž jsem obvykle středem a přesto mne ještě odnikud nevyhodili, předkládám tyto životní závěry:

  1. Zavrhněte všechny nesmysly s kasičkami na poplatky za sprostá slova a jiné skautské ****. Nefungují.
  2. Pořiďte si do všech kanceláří bzučák, skutečně Vám může zachránit práci.
  3. Asi nejlepší: rozviňte interní firemní hantýrku a vytvořte slovník vlastních sprostých slov, kterým nikdo, kromě úzkého kruhu zasvěcených, nerozumí.

Není to taková kärchrovina, jak to na první pohled může vypadat…

Váš Kärcher Insider


9-jaknemluvitsproste

Další zajímavé články

45-garden

Garden

Potřebujete poradit v oblasti čístení a zavlažování zahrad?více
Die richtigen Winterreifen für Schnee und Eis

Péče o auto v zimě

Kdyby mohla auta mluvit, na zimu by nadávala víc než jejich řidiči. Karoserie přitahuje sůl a špínu jako magnet a vy byste přitom rádi.... více
38-cisteni-oken

Jak jsem se konečně naučila mýt správně okna

Zní to sice absurdně, ale dlouho jsem prostě neuměla mýt okna. A s velkou pravděpodobností to neumíte ani vy. Kde všichni děláme.... více