Kärcher Full Control – To správné nastavení pro jakékoli čištění

Kärchroviny14.Duben 2016Autor: Svět Čištění

Mnoho lidí, kteří se rozhodli dát vale kýblu s hadrem a plánují si pořídit vysokotlaký čistič, má často podobné dilema: Když si koupím dražší a silnější stroj, nemůže mi tlak vody poničit lak na autě? A když si koupím levnější stroj, nebudu muset na silně znečištěné plochy stejně nakonec použít kartáč? Nebo si mám snad koupit oba? Nové vysokotlaké čističe značky Kärcher na tuto otázku samy odpoví: Pro správné nastavení pro jakékoli použití ukazuje LED displej na pistoli zvolený stupeň tlaku a možnosti použití. Na vše vám tedy stačí jediný stroj.

k_4_5_full_control_car_rm_mix_app_1_ci15-88310-150dpi

Pootočením na pracovním nástavci lze rychle a jednoduše regulovat tlak vody. Nastavený stupeň tlaku se ihned zobrazí na LED displeji pistole. Symbol zahradního plotu představuje stupeň tlaku Soft a ukazuje, že je možno čistit citlivé povrchy. Pokud se na displeji pistole objeví symbol kamenné zdi, je voda pod maximálním tlakem. Střední stupeň tlaku představuje symbol auta a při použití čisticího prostředku se zobrazí stupeň tlaku MIX. Jak jednoduché.

Ty samé symboly pomáhají také při výběru příslušenství. Rotační tryska pracuje s bodovým paprskem a je vhodná pro silné znečištění na tvrdých površích. Při jejím použití je přednastavený nejvyšší tlak. Na pracovním nástavci lze regulovat tlak vody podle použití. S jeho plochým paprskem se může velmi přesně pracovat. Všechny nové vysokotlaké čističe jsou standardně vybaveny oběma tryskami.

Další výhoda řady Full Control: všechny vysokotlaké čističe jsou vybaveny vodou chlazenými motory. Než je voda použita k čištění, proteče kolem pláště motoru a zajišťuje tak konstantní chlazení. Tím je zajištěn vysoký výkon a dlouhá životnost.

Při konstrukci vysokotlakých čističů se obzvlášť dbalo na stabilitu. Praktický navíjecí buben na vysokotlakou hadici u modelů Premium je umístěn na zadní straně přístroje. Těžiště stroje leží znatelně níž a společně s novou opěrnou nohou, která zamezuje převrácení stroje, zaručují vysokou stabilitu. Pro pohodlnou přepravu stroje lze snadno vysunout hliníkové teleskopické madlo. Druhé madlo na opěrné noze pomáhá při přenášení.

Modely v provedení Home jsou vybaveny  čističem ploch, který se postará o rychlé a snadné vyčištění horizontálních a vertikálních ploch, jako je terasa nebo fasáda, a to vše bez stříkající vody kolem. Široká nabídka volitelného doplňkového příslušenství a čisticích prostředků doplňuje možnosti použití vysokotlakých čističů Kärcher.

Se špínou zatočíme raz dva! 🙂


31-karcherfc2

Další zajímavé články

44-cistenijakozivotnistyl

Čištění jako životní styl

„Čištění je odstranění všech cizích látek, které jsou na povrchu považovány za nežádoucí.“ více
aku stěrka WV 5 Premium

Pilná včelka akustěrka Kärcher WV5 premium

Svoje dojmy z testování akustěrky bych zakončila asi takhle: Děti už se těší, jak budou o velikonocích zase malovat na okna, prý krásně.... více
Smiling cleaning lady in uniform and yellow rubber gloves

Pravidla pro partnery aneb Kdo uklízí u vás doma?

I ve 21. století si stále neuvěřitelných 72 % Čechů myslí, že uklízet by doma měly pouze ženy. Jak to vidíte vy? A jak to funguje u vás.... více