Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Summer vacation, young girl ready for travel for family vacation

JAK PŘICHYSTAT RODINU NA DOVOLENOU A NEZBLÁZNIT SE

Kärchroviny13.Červenec 2018Autor: Petra Procházková

Léto je v plném proudu a my už si konečně po krušném a pracovně náročném jaru, můžeme užívat letní pohody. Někteří z nás se s knížkou líně povalují na dece a při tom flusají třešňové pecky do trávy, jiní se vydávají vstříc letním dobrodružstvím. Dobrodružstvím v končinách českých, i cizích. Ale ať už se se svojí rodinou vydáváme kamkoliv, jedno máme všichni společné- balení na cesty.

Nevím jak vy, ale balení na dovolenou je pro mě vždycky noční můrou. S tím, že je nás „jako blech“, samozřejmě souvisí i množství věcí, které s sebou na dovolenou vozíme. Ať už jedeme autem, či letíme, scénář je vždy prakticky stejný a vždycky i tak nějak záhadně stejně končí. Když cestujeme letecky, tak já sedím na kufrech a manžel se je silou (možná i tak trochu silou vůle ☺) snaží zavřít, a když cestujeme autem, tak to samé úsilí probíhá zase u kufru auta, který prostě ne a ne zavřít a z nějakého nevysvětlitelného důvodu se nám z něj neúnavně sápou nafukovací plameňáci, nočník, slunečník… Jako by se proti nám snad spiknul celý vesmír! Ale tohle už je přeci jen ta finální etapa celého balení a tak vám řeknu, jak celý proces probíhá u nás a třeba se v mém povídání taky najdete. Takže, veškeré přípravy u nás nezačínají den, či dva před odjezdem, ale podstatně dříve. Řekněme čtrnáct dní. Není tomu tak, že bych už čtrnáct dní před odjezdem skládala „fusky“ do kufru, ale na odjezd je třeba se připravit i trochu jinak. Nebo tedy, alespoň já to tak mám… Já se totiž z dovolené, ať už je kdekoliv, strašně nerada vracím do nepořádku. Ne, že bych doma musela mít operační sál, ale vždycky než odjedu, musím mít uklizeno, abych se vracela do hotového. Ona totiž taková dovolená nepřináší jen balení, ale taky následovné vybalování, praní… Znáte to! A kdybych si k tomu ještě naložila úklid domácnosti, asi bych se zvencla. Takže poklidit, pořádně „vybílit“ lednici (aby před námi po návratu z dovči z lednice něco nevyskočilo ☺), vyprat a vyžehlit vše, co s sebou bereme, zkontrolovat pasy, připravit batůžky na cestu… Tedy naštěstí už jen jeden, protože holky už se balí samy a tak už mi zbývá zabalit jen juniora. A tak se kolikrát před dovčou pachtím a lopotím a nakonec se vždycky přistihnu při úvaze: „Bože, stojí mi ten týden relaxu vůbec za to?!“ A víte co? Stojí. Jen bych to balení na dovolenou asi neměla tolik prožívat. Letos už máme letní dovolenou za sebou a přípravy probíhaly stejně hekticky jako vždy. A tak jsem se rozhodla, že příště už to bude jiné. Prostě se vyklidním a řeknu si, že cokoliv doma zapomeneme, si přeci můžeme dokoupit v místě pobytu. Vždyť v dnešní době už je všeho všude dost. Dál přestanu balit svačinky do auta, protože cestou určitě narazíme na pumpu, nebo rychlé občerstvení, kde si každý vybere podle chuti. Chce to jen chvilku plánování a určitě si dokážeme alespoň trochu ulevit. 

Svoje plánovací a organizační schopnosti a předsevzetí si budu moci brzy vyzkoušet. Už za pár dní se totiž chystáme na Šumavu a jen na mě bude, jestli budeme odjíždět v dobré náladě, nebo strhaně otrávení. Věřím, že v dobré náladě a za zvuku dětského zpěvu, protože kdy jindy se pustit do změn, když ne teď v létě!

Vaše Petra

Číst článek
Summer vacation, young girl ready for travel for family vacation

JAK PŘICHYSTAT RODINU NA DOVOLENOU A NEZBLÁZNIT SE

Kärchroviny 13.Červenec 2018 Autor: Petra Procházková

Léto je v plném proudu a my už si konečně po krušném a pracovně náročném jaru, můžeme užívat letní pohody. Někteří z nás se s knížkou líně povalují na dece a při tom flusají třešňové pecky do trávy, jiní se vydávají vstříc letním dobrodružstvím. Dobrodružstvím v končinách českých, i cizích. Ale ať už se se svojí rodinou vydáváme kamkoliv, jedno máme všichni společné- balení na cesty.

Woman hand preparing summer luggage

Dovolená v čistotě

KärchrovinyO čištění 11.Červenec 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Kanceláře zejí prázdnotou, koupaliště praskají ve švech a na dálnicích se jezdí krokem. Sezona dovolených je tady! Pro ty z vás, kdo neholdují hotelům a raději vyrazí do přírody nebo kempu, máme pár rad, díky kterým se i ve stanu budete cítit jako doma.

HG_Service_training_app_2_CI15_96 dpi (jpg)

Zákaznický servis aneb V Kärcheru jako v bavlnce

Kärchroviny 21.Červen 2018 Autor: Jana Potužníková

Jestli mě něco dokáže spolehlivě odradit, nebo naopak přesvědčit, že u nějaké značky budu ochotně utrácet peníze za její produkty, pak fakt, jak se pak o mně nebo prodané produkty postará.  Jsem individualista a jako klient, zákazník, ba i jako pacient mám ráda individuální přístup. Mám ráda, když si se mnou ti, od nichž nakupuju […]

Female doctor holding a tablet with the text: Prevention is Better Than Cure

PREVENTIVNĚ NA PREVENCI

Kärchroviny 18.Červen 2018 Autor: Petra Procházková

Není tomu tak dávno, co jsme si tu psali o super akci zvané Avon Pochod. Nakonec jsem se opravdu i já zúčastnila a celou akci si moc užila. Mimo vzpomínek z příjemně stráveného dne pro dobrou věc mi v šatníku zůstalo i jedno super růžové tričko, které teď v létě díky prodyšnému materiálu a samozřejmě i díky jeho super barvičce nebude vůbec k zahození. Čím víc jsem se o akci dozvěděla a po dni v obklopení prima lidí jsem nad podstatou samotného pochodu začala tak nějak víc přemýšlet.

Garden_grass_campaign_3_96 dpi (jpg)

Léto budiž pochváleno…

KärchrovinyZahrada 14.Červen 2018 Autor: Jana Potužníková

Možná nás letos zaskočilo tím, jak rychle přišlo, i svou intenzitou, ale přesto existuje milion a jeden důvod, proč je třeba léto milovat. Pro mě osobně je to jedinečná část roku spojená výrazně s rodinou, zpomalením a snahou odsunout všednost na druhou kolej. A jsem vlastně strašlivě ráda, že letos začalo s takovým předstihem. Mám mnohem víc času si ho užít!

Dedicated man turning vegetables and meat on a stick to grill on other side as well while rest of the family is scattered around the house yard.

Grilovačka jako z reklamy

KärchrovinyZahrada 11.Červen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Snad každý, kdo si pořizoval zahradní gril, očekával, že jeho grilovačky budou vypadat jako z reklamy. Šťavnaté steaky, voňavá zelenina, orosené pivo a spousta usměvavých lidí pohupujících se do rytmu pohodové letní muziky. Skutečnost? Terasa ulepená od piva, popílek, kam se člověk podívá, a hlavně všudypřítomná mastnota. Jak rychle a efektivně zahladit stopy po vydařené zahradní party?

IMG_1061

S RŮŽOVKOU DO BOJE PROTI RAKOVINĚ

Kärchroviny 7.Červen 2018 Autor: Petra Procházková

Stejně jako každý rok, se i letos lidé všech věkových kategorií semknou a společně vyrazí na pochod pro jednu „zatraceně“ dobrou věc. Praha se zbarví do všech odstínů růžové a já mám víc než kdy jindy pocit, že ještě nejsme úplně ztracený, že dokážeme táhnout za jeden provaz a že nám prostě není všechno úplně jedno. Že nevíte, o čem mluvím? Přeci o každoročním Avon Pochodu, který se letos koná, věřte nevěřte, už po osmnácté!

LHP_5054h

Hana Holišová: „Hlavně zdraví“ není jen fráze

Kärchroviny 31.Květen 2018 Autor: Svět Čištění

Praha už po osmnácté zažije velkolepou oslavu života, zdraví, ale i solidarity, soudržnosti a naděje: Avon Pochod za zdravá prsa 2018! Letošní Pochod odstartuje opět ze Staroměstského náměstí a to 9. června v pravé poledne. Návštěvníky čeká symbolická trasa dlouhá 3 km. Kromě Kärcheru Avon Pochod podporuje i jedna z tváří projektu, herečka a zpěvačka Hana Holišová.

Very old wooden house in nice summer weather

Už máte chatu připravenou na léto?

Kärchroviny 17.Květen 2018 Autor: Jana Potužníková

Já vím, ptát se, když nás horké dny letos doslova zaskočily už během dubna, je možná trochu passé. Ale tak trochu tuším, že jste stejně ještě na „odzimování“ chaty nebo chalupy neměli moc času. A možná se vám bude hodit i malý návod, který vám s tím krok za krokem pomůže.

woman_relaxing_oth_3_CI15_96 dpi (jpg)

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Kärchroviny 3.Květen 2018 Autor: Jana Potužníková

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“ hlavně kritiku a pochyby o tom, zda jsme vůbec v něčem dobré.