Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Karcher_uklid

SBOHEM LÉTO, ZASE ZA ROK

KärchrovinyZahrada25.Září 2017Autor: Petra Procházková

Ne, počkej, nechoď! Zůstaň tady ještě chvilku! Asi takhle nějak se milenci loučí po romantických večerech a zamilovaných toulkách ve dvou. V tomto případě se takto však loučím já. A teď nemyslím s manželem, i když ho „lovuju“ celým svým srdcem (přeci jen ho mám doma…☺). Takhle se totiž každý rok loučím s létem.

Sotva přišlo, už je zase fuč. Léto si prostě dělá, co chce a nebere si s námi prostě žádné servítky. Je sice krásné, teplé a voňavé, ale když se nad tím trochu zamyslíte, tak je nakonec i poměrně krátké a nekompromisní. Nekompromisní v tom smyslu, že když se rozhodne odejít, nikdo z nás už s tím prostě nic neudělá. Nefunguje přemlouvání, sliby, ani výhružky, léto je prostě fuč. Často slýcháme různé meteorologické předpovědi a prognózy o tom, jak to naše léto bude vypadat a jak dlouhé bude. Někdy se odborníci trefí, jindy holt zase tak úplně ne. A pak, že vrtošivá je paní zima! Ale co? Když pominou předpovědi týkající se léta, máme alespoň tu rychle se blížící zimu a tak se můžeme zase všichni zvesela dohadovat o tom, jestli budou Vánoce na sněhu, nebo spíše na blátě, kdy přijdou první ledoví muži a jestli letos ten Martin přeci jen nepřijede na tom bílém koni. Nevím jak vy, ale já mám fáze loučení s létem tři. První je to přemlouvání, ať se ještě na chvilku zdrží. Druhá fáze zahrnuje doufání, že nastane „babí léto“ (vždyť víte, naděje přeci umírá poslední…☺). A ta třetí je smíření se s faktem, že je pryč a začátek těšení se na Vánoce. Toto jsou samozřejmě fáze psychické. Samotné loučení s létem na naší zahradě je zase tak trochu o něčem jiném. Určitě víte, o čem mluvím, protože pokud zrovna nebydlíte v rodinném domku, či řadovce, určitě máte nějaké to letní hnízdečko, kam prcháte před hlukem velkoměsta. Takže jsme na tom nakonec všichni úplně stejně! Na podzim se věnujeme zazimovávání našich zahrad a předzahrádek, balkónů a terásek. S odchodem léta pomalu, ale jistě odcházejí i letní kytičky, které jsme s takovou láskou doposud opečovávali. Určitě jste si všimli, že už teď v září začíná opadávat první listí a vítr už s tím letním vlaze voňavým nemá vůbec nic společného. Je studený a říká: „Připrav se! Brzy bude zima! Tak šup do práce, ať máš hotovo a můžeš zalézt za pec!“ Asi takhle nějak to slyším já. Takže, než uhodí první mrazíky, máme ještě spousty práce, abychom zimu mohli strávit bez výčitek u kamen. Všemu tomu podzimnímu mravenčení a zahradním tipům a vychytávkám se ale budeme věnovat v následujících článcích. Teď bych se ráda na chvilinku zastavila u pojmu „babí léto“.

Víte, co takové „babí léto“ vlastně znamená a proč se pozdnímu létu vůbec takhle říká? Že ne? Já jo, heč! Ale teď vážně, moc ráda se s vámi o to, co jsem zjistila, podělím. Babí léto, neboli pozdní část léta je evropský podnebný jev, který se vyskytuje koncem léta nebo začátkem podzimu. S babím létem je nejčastěji spojováno slunečné teplé a suché počasí a málo kdy fouká. Dalším typickým jevem jsou chladné noci a krásně romantická mlhavá rána. „Babím létem“ se nejčastěji nazývá období mezi 21. zářím a 2. říjnem, někdy však může trvat i několik týdnů. A teď se teprve dostáváme k tomu nejzajímavějšímu! Víte, proč se říká zrovna „babí“ léto? Pokud jste si stejně jako já mysleli, že to má něco společného s „babami“, tak vlastně máte pravdu. Pro babí léto jsou totiž typické ve vzduchu volně poletující pavučiny drobných druhů pavouků. Tyto pavučiny připomínají šedé vlasy staré ženy a právě proto se mu tak také říká!

Teď když jsem to všechno hodila na papír, se mi svým způsobem vlastně ulevilo. Venku fičí o sto šest a okna máčí déšť. Po babách a jejich šedých vlasech nikde ani známky a tak to vypadá, že jsme letos do podzimu prostě skočili rovnýma nohama! Nezbývá, než postavit na čaj, upéct máslové sušenky a začít se na ten barevný podzim těšit. A víte co? Já už se vlastně i těším. Končím s depkou, protože tento rok se s létem loučím tímto článkem… A to definitivně! ☺

Vaše Petra

Číst článek
Karcher_uklid

SBOHEM LÉTO, ZASE ZA ROK

KärchrovinyZahrada 25.Září 2017 Autor: Petra Procházková

Ne, počkej, nechoď! Zůstaň tady ještě chvilku! Asi takhle nějak se milenci loučí po romantických večerech a zamilovaných toulkách ve dvou. V tomto případě se takto však loučím já. A teď nemyslím s manželem, i když ho „lovuju“ celým svým srdcem (přeci jen ho mám doma…☺). Takhle se totiž každý rok loučím s létem. Sotva přišlo, už je […]

jak funguje servis karcher

JAK FUNGUJE KÄRCHER SERVIS?

Kärchroviny 21.Září 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Když vaši domácí pomocníci začnou stávkovat, nemusí letět do kouta. Pokud na sobě mají nápis Kärcher, můžete si být jistí, že po celé republice je dost lidí, kteří je dokáží vrátit do formy.

Kärcher Fleet

KÄRCHER FLEET: Jak dohlížet na více strojů najednou?

Kärchroviny 14.Září 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Představte si, že máte 30 dětí. I když každé bydlí jinde, musíte neustále dohlížet, aby vám nikde netoulaly, něco si neudělaly a neměly hlad. Teď si představte, že byste se mohli podívat do aplikace, která by vám v reálném čase ukázala, co a kde vaše děti dělají, jestli jsou najezené, zdravé a spokojené. Pohodlná představa rodičovství, […]

Kärcher domácnost

Místo domova „průchoďák“

KärchrovinyÚklid domova 17.Srpen 2017 Autor: Petra Procházková

„Tady je to jako v průchoďáku!“ Tuhle větu si jistě alespoň jednou v životě vyslechl každý z nás. Někdy se situace zvaná „průchoďák“ ovlivnit dá, jindy zase ne. Tak třeba u nás… Náš dům se totiž v létě přesně na jeden takový velký „průchoďák“ mění, takže věřte, že vím o čem je řeč .

Cottahe on a river

Léto na chatě

KärchrovinyZahrada 14.Srpen 2017 Autor: Petra Procházková

A tak, ať už jezdíte na chatu, nebo na chalupu, hýčkejte si svůj malý „pohádkový svět“. Sekejte a lakujte a malujte a sázejte. Vámi obětovaný čas a úsilí se vám totiž bohatě vrátí a věřte, že vám nikde nebude líp

děti a úklid s karcher výrobky

Úklid za odměnu

KärchrovinyO čištěníÚklid domova 29.Červen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Čas od času dostaneme email, ve kterém nám píšou spokojení zákazníci, že se jim díky Kärcheru podařilo do úklidu zapojit své děti. Velmi nás těší, že si děti s naší čisticí technikou rozumí, byť je primárně určena pro dospělé. Zamysleli jsme se a dali dohromady pár důvodů, proč byste měli své děti se žlutými pomocníky seznámit:

Voda a zavlažování

VODA NEJVZÁCNĚJŠÍ, VODA MÁ

KärchrovinyZahrada 29.Květen 2017 Autor: Petra Procházková

Ano, voda je opravdu nejdůležitější tekutina na světě, a když se nad tím zamyslíte, má svou čarovnou moc. Díky ní rozkvétají naše zahrady, díky ní žijeme i my. Co si budeme povídat…

kde je ponorka kärcher

První soutěžní tlakovky rozdány!

Kärchroviny 22.Květen 2017 Autor: Svět Čištění

Před měsícem jsme vyslali do světa naši žlutou ponorku a vyzvali vás, ať nám posíláte její fotky. Díky, že to děláte! Stále nám ale zbývá rozdat XY tlakovek a rozhodně si je nehodláme nechat pro sebe!

čerpadla kärcher

Kdo je připraven, není zaskočen

KärchrovinyRecenzeZahrada 11.Květen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Když jsme se stěhovali z centra krajského města na venkov do domu s téměř tisícimetrovou zahradou, mluvil manžel pořád o tom, jak se těší, až se bude starat o zahradu. Netušila jsem, že „starat se o zahradu“ znamená nakupovat nejrůznější přístroje a pomocníky a hrát si s nimi jako malé dítě.