Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Very old wooden house in nice summer weather

Už máte chatu připravenou na léto?

Kärchroviny17.Květen 2018Autor: Jana Potužníková

Už máte chatu připravenou na léto?

Já vím, ptát se, když nás horké dny letos doslova zaskočily už během dubna, je možná trochu passé. Ale tak trochu tuším, že jste stejně ještě na „odzimování“ chaty nebo chalupy neměli moc času. A možná se vám bude hodit i malý návod, který vám s tím krok za krokem pomůže:

 1. Pusťte dovnitř vzduch
  Dlouhodobé větrání je při prvních návštěvách chaty a chalupy, která byla celou zimu zabedněná, takřka to nejdůležitější. Zatuchlý vzduch musí pryč, aby se vám dobře dýchalo i spalo. A aby se dobře „dýchalo“ i stavbě samotné. Pro jistotu projděte všechna zákoutí nebo místa, kde už víte, že by se mohly objevit problémy s plísní, jedním z největších chatařských strašáků. A případně s ní pořádně zatočte. Někdo omývá stěny vodou se savem, jiný se spolehne na protiplísňové nátěry. V každém případě se hodí zamyslet se i nad tím, jestli by se nehodily pohlcovače vlhkosti. Vyrábí se i s různými parfemacemi a pokud nemáte nikoho, kdo by vám mimo sezonu chodil větrat, jsou skvělými pomocníky.
 1. Zkontrolujte okna a dveře
  Je to nemilé, ale během zimy se mohlo stát ledasco. I to, že se někdo pokoušel do chaty dostat násilím. Nebo se mohly vlivem špatného počasí dostat okna či dveře do havarijního stavu. Záleží, jak se průběžně staráte. Na jaře si každopádně zaslouží vchod i okna kontrolu. Jestli je budete mýt, nebo dokonce čerstvě natírat, to nechám s dovolením na vás.
 1. Pročistěte komín
  Máte-li klasická kamna nebo kotel, musíte zrevidovat stav komínu. Nechat jej vyčistit, případně opravit. Možná sice začíná nejteplejší část roku, ale jak to tak bývá, na chalupě se i v létě občas hodí si přitopit. S tím souvisí i nutnost vyčistit kamna, kotle (k tomu se vám mimochodem bude celoročně hodit Vysavač na popel a suché nečistoty).
 1. Projděte střechu, okapy i odtoky kanálů
  V zimě se mohlo stát cokoliv. Vichřice, vánice, těžký sníh… všechno to mohlo poškodit střechu i okapy nebo zaplnit odtoky kanálů nepořádkem. Je důležité všechno pospravovat a vyčistit. Není to snadná práce. Proto je dobře, když třeba na čistění okapů budete mít pomocníka – Kärcher má pro tuto příležitost sadu na čištění potrubí a okapů.
 1. Zprovozněte lednici a prohlédněte spíž
  Na zimu jste nejspíš všechno vyklidili, ale pro jistotu, abyste věděli, že se nikde nezabydleli nežádoucí návštěvníci z řad hmyzu nebo hlodavců, všechno projděte. Pokud je to třeba, naličte pastičky. A v případě lednice si dejte záležet na dezinfekci. Bude ji po takové době potřebovat. Ani nemusíte sáhnout po chemii, octová voda bude také skvělá!
 1. Provětrejte peřiny a postele
  Máte-li doma alergiky, bylo by nejlepší takové věci na chatě vůbec nenechávat, protože pro alergiky je taková zatuchlá peřina hotové peklo. Ale pokud už jste zvyklí, vybalte peřiny (na příští zimu je můžete zabalit do takových těch plastových vaků, co z nich vyluxujete vzduch a ony i z obřích věcí udělají skladné) a pořádně je vyvětrejte. Co jde vyprat, vyperte. Jinak se řiďte alespoň zkušenostmi našich babiček a dejte všechno na maximálně možnou dobu na sluníčko. 
 1. Přivezte hasicí přístroj
  Určitě, jste opatrní. S otevřeným ohněm zacházíte obezřetně… ale chaty bývají vybavené staršími spotřebiči a zrovna minulou sezonu jsem u nás na chatě byla svědkem toho, jak u sousedů málem vyhořeli kvůli staré lampičce. Tohle se prostě nesmí podceňovat. Co je staré, má jistě krásnou patinu, ale v některých případech také omezenou bezpečnost. Takže nemáte-li na chatě ještě hasicí přístroj, je nejvyšší čas. A ten, který máte, dejte překontrolovat. 
 1. Očistěte venkovní nábytek
  Stál celou zimu někde v koutě, možná přikrytý, možná ne. Ale určitě není v kondici. Dřevěný nejspíš bude potřebovat natřít, kovový a plastový pořádně vydrhněte. A jestli se vám do toho nechce „ručně“, vezměte do ruky vysokotlaký čistič neboli tlakovku. Je to nejjednodušší i nejrychlejší a nejefektivnější řešení. 
 1. Připravte ohniště a gril
  Opékáte-i rádi, i ohniště bude chtít po zimě trochu zrevitalizovat. To přírodní, obložené kameny, zbavte plevelu, jestliže máte přímo nějaké kryté… Nebo třeba domácí gril, i ten probuďte ze zimního spánku. Dokonalý návod, jak na to, najdete třeba tady.
 1. Bavte se odpočívejte
  Ano, i to si vám dovolím připomenout. Vím, že u manuální práce si člověk dost odpočine, ale taky vím, že někdy pracujeme hlavou i rukama tak moc, že úplně zapomínáme prostě jen žít. Bavit se, odpočívat, opalovat se, válet se, tlachat… I to k chalupaření patří, tak – neulejvat se z ulejvání, prosím! 
Číst článek
Very old wooden house in nice summer weather

Už máte chatu připravenou na léto?

Kärchroviny 17.Květen 2018 Autor: Jana Potužníková

Já vím, ptát se, když nás horké dny letos doslova zaskočily už během dubna, je možná trochu passé. Ale tak trochu tuším, že jste stejně ještě na „odzimování“ chaty nebo chalupy neměli moc času. A možná se vám bude hodit i malý návod, který vám s tím krok za krokem pomůže.

woman_relaxing_oth_3_CI15_96 dpi (jpg)

Je tu máj, lásky K SOBĚ čas

Kärchroviny 3.Květen 2018 Autor: Jana Potužníková

Koho máte nejraději na celém světě? Děti, svého muže? Rodiče? A kde jste vy? Jak už to my holky míváme, pro sebe si „šetříme“ hlavně kritiku a pochyby o tom, zda jsme vůbec v něčem dobré.

girl with her pets

JARO VONÍ ŽIVOTEM

Kärchroviny 19.Duben 2018 Autor: Petra Procházková

Každý rok na jaře se polovina národa (většinou ta ženská ☺) zblázní a začne s jarním úklidovým běsněním. Nevím, jestli jste si toho všimli i vy, ale já s postupem času čím dál tím víc pozoruji, že se začátkem jara se na prodejních pultech objevují nejen macešky a narcisky, ale i super výhodné akce na čisticí prostředky. Že by náhoda?

Woman hold pink ribbon for breast cancer awareness

Prevence proti rakovině prsu

Kärchroviny 4.Duben 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Kdyby Vám mé staré já mělo říci něco o rakovině prsu, pravděpodobně by pokrčilo rameny a řeklo, že to není téma, které by se ho nějakým významným způsobem dotýkalo.

Collection of vintage wooden weathered ski's in front of an old barn

MATĚJSKÁ POUŤ, ANEB JAK JSEM SI VZPOMNĚLA NA LYŽE

Kärchroviny 29.Březen 2018 Autor: Petra Procházková

Tak dlouho jsme jaro přivolávali, až snad nakonec doopravdy dorazilo. Ne, že by se nám ukázalo ve svém nejlepším světle… Ale přiznejme si, to že celé dny už „jen“ prší a naše ulice nebičují sněhové vánice, je jasnou známkou toho, že paní zima už konečně „odtáhla“. Asi na Antarktidu, tam jí bude dobře i přes léto.

VELIKONOCE ZA DVEŘMI, MRÁZ ZA OKNY

Kärchroviny 26.Březen 2018 Autor: Petra Procházková

Popravdě jsem se na psaní článku o Velikonocích a přípravách na ně moc a moc těšila. Měla jsem v plánu psát o prvních hřejivých paprscích, jarní travičce, pučících stromech a o všem, co k takovému pravému jaru patří. Ale chyba lávky! Mrkněte ven z okna a hned víte, co mám na mysli. No, co? Třeba nám s touhle „prodlouženou hrou“ leckdy tak trochu škodolibé zimy zbyde trocha více času na luštění křížovek a vzpomínání na chvilky, kdy nám bylo fajn, mile a hlavně teplo!

Matyáš Čistotný_Tipy_březen_220318

Sbohem, zimo. Vítej, jaro!

Kärchroviny 22.Březen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Letos si zima dává s odchodem opravdu na čas. Na první jarní kávu na terase se sice zatím můžeme jen těšit, ale už teď se můžeme na jaro připravit! Přečtete si naše tipy, jak doma přivítat jaro s otevřenou náručí.

Bewertung, Kundenbewertung, Rating; best; Rangfolge; Sprechblasen; Bewertungen; Qualität, Rezensionen; zufrieden, unzufrieden, empfehlen; empfehlung; empfohlen; Geschäft; Sterne; e-business; Kundenrezensionen; freigestellt; freisteller; internet; isoliert; kauf; konsument; kunde; kundenbewertung; kundenempfehlung; kundenservice; kundenurteil; leistung; marketing; online; onlineshop; service; shop; symbol; urteil; vektor; verbraucher; verkauf; vertrauen; web; werbung; zufriedenheit

Věřit reklamě, nebo dát na rady druhých? 

Kärchroviny 19.Březen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Pokud nedůvěřujete reklamě a nechcete se při nákupu spálit, můžou vám pomoct recenze lidí, kteří již výrobek zakoupili a používají ho. Kärcher nyní na stránkách www.karcher.cz umožňuje zákazníkům sdílet názory a zkušenosti s jednotlivými čistícími stroji této značky.

the bride is walking with the bridegroom in one hand she is holding a wedding bouquet

Svatba bez chybičky

KärchrovinyO čištění 15.Březen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Svatba by měla být nejkrásnějším dnem lidského život. Připravit a zorganizovat i malou svatbu je náročná a zodpovědná práce, protože jakákoliv chyba či nehoda je nejen vidět, ale hlavně bude kazit celkový dojem. My dáváme tipy, jak správně a efektivně uklízet a čistit.

Kid eating banana on bokeh background

KDYŽ JSOU DĚTI RADOSTÍ I STAROSTÍ

Kärchroviny 1.Březen 2018 Autor: Petra Procházková

Každý z nás kdo má to štěstí a děti má, jistě ví, že s dětmi jsou spojené nejen radosti, ale ruku v ruce kráčí i starosti. Všimli jste si, že říkám „kdo má to štěstí“?