Žluto-černá popelka

O čištění26.Listopad 2018Autor: Matyáš Čistotný

Snad každý majitel krbu vám řekne, že není větší pohoda, než se večer místo na zprávy dívat do ohně. Ne každý má v sobě chalupáře, a tak má mnoho lidí příjemné posezení u krbu spojené se starostmi se dřevem a následným úklidem. Pokud patříte mezi ně nebo pokud o krbu teprve uvažujete, jistě vám přijdou vhod naše následující tipy.
Dřevo
Do krbu patří jen a pouze suché dřevo. Pokud je příliš vlhké, nejenže bude problém jej zapálit, ale především vzniká kouř a saze. Ten znepříjemní život nejen vašim sousedům, ale i vám při následném úklidu krbu.

Test suchosti dřeva je přitom velmi jednoduchá záležitost. Na řezu stačí nehtem zatlačit na letokruh. Pokud se do něj nehet snadno otiskne, mělo by si dřevo ještě nějakou dobu odpočinout v suchém dobře větraném prostoru.
Úklid popela

Po romantickém večeru u ohně nastává ta méně příjemná část – úklid popela. Existují dvě varianty. Buď budete s opatrností člověka, který deaktivuje bombu, lenochodím tempem nabírat popel lopatkou, nebo ho jednoduše vysajete vysavačem. Běžný vysavač by ale popel poškodil. Na trhu existují speciální stroje, které si nejen s ním, ale i s jinými suchými nečistotami poradí.

Takovým pomocníkem je například vysavač na popel a suché nečistoty AD 4 PREMIUM.

Tato žlutočerná popelka s energetickou třídou A+, s 600 W turbínou a integrovaným výfukovým filtrem se vyznačuje vysokým a dlouhotrvajícím sacím výkonem. Díky integrovanému čištění filtrů můžete sací výkon ještě více zvýšit stisknutím tlačítka, prakticky, rychle a bez námahy. Ruční čištění filtru je minulostí. Navíc můžete pokračovat ve vysávání, dokud nejste hotovi, bez nutnosti pauzy a bez kontaktu s nečistotami. Popel lze pomocí držadla na sběrné nádobě bezpečně a pohodlně vyprázdnit. Ruce i podlaha zůstávají čisté. Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i malé částice prachu a dalších nečistot.

Proč je dobré mít vysavač na popel? Mimo jiné proto, abyste se mohli do ohně dívat s vědomím, že ráno ho můžete uklízet s kávou v ruce. Podívejte se na www.karcher.cz a zkuste si zjednodušit život.


Couple relaxing at home. Feet in Christmas socks near fireplace. Winter holiday concept

Další zajímavé články

Happy casual woman reading a book at river shore in autumn.

Moje vysněné léto s knížkou (a bez uklízení)

Řekne-li se léto, vidím se na dece na zahradě, na dece u vody, na dece na pláži, na dece na pikniku… a všude s sebou mám knížku. Jenže,.... více
Preserves mushrooms and vegetables in a box. On a wooden background.

JAHODY, TŘEŠNĚ, LEVANDULE… CO JE VÍC?

Léto nás vybízí nejen ke slunění a koupání, ale i k poznávání nových krajů, přátel a také ochutnávání nových jídel. Ti z nás,.... více
Teamwork of the staff, creative and friendly atmosphere

CELOSVĚTOVÝ ZDROJ DOBRÉHO POCITU: ČISTÝ DOMOV

Svět se věnuje úklidu něco přes dvě hodiny týdně. Zda přitom sází na mop a koště, preferuje parní čištění nebo domácí práce.... více