Žluto-černá popelka

O čištění26.Listopad 2018Autor: Matyáš Čistotný

Snad každý majitel krbu vám řekne, že není větší pohoda, než se večer místo na zprávy dívat do ohně. Ne každý má v sobě chalupáře, a tak má mnoho lidí příjemné posezení u krbu spojené se starostmi se dřevem a následným úklidem. Pokud patříte mezi ně nebo pokud o krbu teprve uvažujete, jistě vám přijdou vhod naše následující tipy.
Dřevo
Do krbu patří jen a pouze suché dřevo. Pokud je příliš vlhké, nejenže bude problém jej zapálit, ale především vzniká kouř a saze. Ten znepříjemní život nejen vašim sousedům, ale i vám při následném úklidu krbu.

Test suchosti dřeva je přitom velmi jednoduchá záležitost. Na řezu stačí nehtem zatlačit na letokruh. Pokud se do něj nehet snadno otiskne, mělo by si dřevo ještě nějakou dobu odpočinout v suchém dobře větraném prostoru.
Úklid popela

Po romantickém večeru u ohně nastává ta méně příjemná část – úklid popela. Existují dvě varianty. Buď budete s opatrností člověka, který deaktivuje bombu, lenochodím tempem nabírat popel lopatkou, nebo ho jednoduše vysajete vysavačem. Běžný vysavač by ale popel poškodil. Na trhu existují speciální stroje, které si nejen s ním, ale i s jinými suchými nečistotami poradí.

Takovým pomocníkem je například vysavač na popel a suché nečistoty AD 4 PREMIUM.

Tato žlutočerná popelka s energetickou třídou A+, s 600 W turbínou a integrovaným výfukovým filtrem se vyznačuje vysokým a dlouhotrvajícím sacím výkonem. Díky integrovanému čištění filtrů můžete sací výkon ještě více zvýšit stisknutím tlačítka, prakticky, rychle a bez námahy. Ruční čištění filtru je minulostí. Navíc můžete pokračovat ve vysávání, dokud nejste hotovi, bez nutnosti pauzy a bez kontaktu s nečistotami. Popel lze pomocí držadla na sběrné nádobě bezpečně a pohodlně vyprázdnit. Ruce i podlaha zůstávají čisté. Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i malé částice prachu a dalších nečistot.

Proč je dobré mít vysavač na popel? Mimo jiné proto, abyste se mohli do ohně dívat s vědomím, že ráno ho můžete uklízet s kávou v ruce. Podívejte se na www.karcher.cz a zkuste si zjednodušit život.


Další zajímavé články

Tatrovka s tlakovkou Kärcher spojily své síly na Rallye Dakar

Jubilejní 40. ročník Rallye Dakar je už v plném proudu. Tento vytrvalostní závod se letos koná v Latinské Americe a je rozložen na 14.... více

Okno – do duše domova oko…

Můžete mít sebekrásnější byt či dům, ale jakmile se nedá ven vyhlédnout přes nánosy prachu a špíny na okenních tabulích, je krásný.... více

Mech na ústupu! aneb Kärcher zase v akci!

Každý rok to u nás, na šumavské chalupě, vypadá stejně: zdi obrostlé mechem. A pro mě to pokaždé znamená, že si alespoň dvakrát za.... více