Terasa znovu v kondici!

O čištěníZahrada22.Květen 2017Autor: Jana Potužníková

Všechno, co vytáhnete po zimě z garáže nebo sundáte z půdy, vypadá stejně: zašle. Zahradní nábytek, grily, lehátka… Nejraději byste všechno vyhodili? Mám pro vás lepší radu. Podívejte se spolu s Kärcherem, jak to vyčistit (a pořádně ušetřit!).

Nejde o to, jak dlouho ten nábytek nebo gril či jiné vybavení máte. Pokud přemýšlíte, že se ho zbavíte a koupíte nové, jen proto, že je na něm vidět stopa času, zkuste to ještě jednou probrat od A do Z. Vybavení od Kärcheru opravdu umí udělat ze starého a nevábného něco, co vypadá úplně jako nové! Bez námahy a vztekání se, že je to nejhorší dřina na světě. Ale pojďme si to vzít hezky postupně:

Nábytek na vyhození?

Nejvíc je opotřebení patrné vždycky na plastovém zahradním nábytku. První sezonu září, druhou už je zašedlý. Hlavně ten bílý! A co s tím? Houbičku do ruky a trocha abrazivního prostředku na mytí nádobí k tomu? No jo, ale to si nábytek poškrábete a stejně ničeho nedosáhnete. Jistě, řešením je také spojit se s omytím zahradní hadicí s vědomím, že lepší už to prostě nebude. No anebo využijete možnost třetí a pořídíte si konečně některý vysokotlaký čistič Kärcher. Jejich trysky jsou lepší než tři namakané uklízečky! Stačí si vzít kousek po kousku křesla, stoly, lavice, lehátka… Dát je hezky do prostoru, kde bude místo s nimi manipulovat, a spustit jediné tlačítko na „pistoli“.

Opravdu pod tlakem

Oproti zmiňovanému omývání zahradní hadicí budete mít v rukou najednou mnohem větší sílu. V hadici má voda tlak přibližně 4 bar. Ta v trysce vysokotlakého čističe až 150 bar!!! Vidíte ten rozdíl? Proto má sílu voda sama o sobě. Spojí se v ostrý vodní paprsek s vysokým čisticím účinkem a nečistoty nemají šanci. A pokud máte opravdu nějak echt odolné, jsou tu ještě mycí kartáče Kärcher a speciální ekologické čisticí prostředky Kärcher, ty už doladí všechno potřebné. A víte, čemu na vysokotlakém čističi přijdete ještě na chuť? Že vám ušetří obrovské množství peněz nejen za ten nábytek, který nemusíte měnit, ale i za ušetřenou vodu. Zahradní hadice totiž spotřebuje okolo 3500 l vody za hodinu, kdežto Kärcher a jeho vysokotlaký čistič jen okolo 400 l za hodinu (při tlaku 100 bar)! A to je přece zatraceně velký rozdíl! Vodu na něj přitom můžete připojit takřka odkudkoliv, každý vysokotlaký čistič v sobě má samozřejmě filtr na nečistoty a sám o sobě bude pořád jako nový.

Grilovačka? Je to hračka!

A teď ještě co s grilem… Hodit se vám bude každopádně ruční parní čistič od Kärcheru. Je malý, na úklid grilovací mřížky mu stačí pár minut a pohodlně ho udržíte v ruce. Jen s pomocí síly obyčejné páry, zcela bez chemie, dokáže ze zanedbaného grilu udělat kousek, který bude vypadat jako nový. Mimo jiné i díky spoustě variabilních nástavců. Na drhnutí mřížky se budou nejvíce hodit mosazné kruhové kartáčky, které podpoří sílu páry svými kovovými štětinami, po nichž na mřížce nezůstane jediná připečená hrůza (ale ani škrábanec!). Skvělý může být i nástavec s kulatým kartáčem a škrabkou, jehož štětiny vydrží i vysoké teploty, takže po prvním grilování můžete uklízet gril rovnou, ne zase „až někdy“.

Relaxační místo s plnou parádou

A teď ještě, kde to všechno budete používat. Na terase? V podloubí? V altánu nebo zahradním domku? Ani samotné místo, kde chcete v létě relaxovat, číst si, grilovat… nevypadá určitě zatím nic moc. Možná jste ho už párkrát zametli, ale ruku na srdce: taky to všechno vypadá omšele, že? Kärcher zná neuvěřitelný recept i na tohle trápení. Jmenuje se T 400 T-Racer a v Kärcheru mu dali velké nadání na čištění venkovních ploch. Zvládne prkenné podlahy na terase, dlažbu, kamenné rovné plochy.

Překvapivé dovednosti

Poradí si dokonce i se štěrkovými povrchy, kdybyste potřebovali uklidit před pokládáním venkovní dlažby, například! T 400 T-Racer je totiž unikátním čističem bez ostříkání. Má dvě rotující trysky s plochým paprskem, které stojí za jeho vysokým výkonem. A pokud by vám byly málo, dodatečná tryska Power rozhodně dělá čest svému jménu. T 400 T-Racer má sílu dokonce i na čištění rohů nebo zastrčených zákoutí. A při tom všem vypadá, jako by levitoval. Může za to kombinace výškově nastavitelných vrtulí se dvěma zmíněnými vysokotlakými tryskami, které dokážou vytvořit tzv. Hovercraftuv efekt a nechají T-Racer pohybovat se lehce nad zemí!
…a ještě překvapivější umění!

Že už vás na žlutočerných mazlíčcích od Kärcheru nic nezaskočí? No, možná přece jen ještě něco ano. T 400 T-Racer má totiž ještě speciální vyměnitelnu rukojeť, díky níž můžete z podlahové plochy terasy rovnou „přepnout“ a vydat se očistit stěny altánu, terasy, zahradní chatky, garáže… T 400 T-Racer dokáže totiž fungovat i ve svislé poloze!!! Zkuste si teď jen na vteřinu představit, kolik času a nesmyslně náročného drhnutí vám takový mazlík ušetří! Nepočítaně. Pro více informací stačí si kliknout na ww.karcher.cz nebo se zajít poptat specialistů na jedno z mnoha prodejních míst.

Jana Potužníková


Další zajímavé články

Jarní mravenčení

Každý z nás normálních lidí dobře ví, že s poetickým jarem přichází i období dřiny a neustálého „bulhaření“ na našich zimou.... více

VC 5: Malej, ale šikovnej

Ve skutečnosti neplatí přímá úměrnost, že čím větší vysavač, tím větší výkon a lepší luxování. Krásným případem je ruční.... více

MATĚJSKÁ POUŤ, ANEB JAK JSEM SI VZPOMNĚLA NA LYŽE

Tak dlouho jsme jaro přivolávali, až snad nakonec doopravdy dorazilo. Ne, že by se nám ukázalo ve svém nejlepším světle… Ale přiznejme.... více