Revoluce v mytí podlah s FC 3 Cordless

O čištěníÚklid domova1.Listopad 2018Autor: Matyáš Čistotný

V minulém roce Kärcher představil podlahový mycí stroj FC 5, který jednou provždy proměnil vytírání v zábavu. V těchto dnech přichází na trh jeho mladší a o něco subtilnější kolega s názvem FC 3 Cordless.

 

Největší rozdíl oproti pilotnímu modelu je využití lithium-iontové baterie, díky které se můžete pří úklidu pohybovat naprosto svobodně. Na jedno nabití zvládne pracovat až dvacet minut. Že vám vytírání trvá déle? Odečtěte si vymývání mopu a cestování za kbelíkem a zjistíte, že byste za dvacet minut vytřeli kromě celého bytu i Vladislavský sál.

 

U podlahové myčky odpadá neustálé vymývání mopu a manipulace s kbelíkem. Navíc si vystačí zhruba s desetinou vody, kterou k úklidu člověk běžně spotřebuje. Rotační válce jsou neustále zvlhčovány vodou ukrytou v malé nádrži v těle myčky. Na rozdíl od klasického mopu podlahový mycí stroj neroztírá po podlaze špínu. Ta je pomocí odnímatelné stěrky odváděna do rezervoáru, který po skončení úklidu jednoduše vylijete. Vytíráte tedy jen a pouze čistou vodou.

 

A jak to celé funguje? Jako první krok doporučujeme vysát běžným vysavačem, teprve poté si k ruce vezměte „ef cé trojku“. Dva rotační válce z mikrovlákna se za minutu protočí přesně pětsetkrát a z podlahy odstraní suché i vlhké nečistoty. Za sebou válce nechávají pouze mokrý film, který se do dvou minut odpaří, proto je přístroj vhodný na všechny tvrdé povrchy v domácnostech. A použité mikrovlákno? Po každém úklidu doporučujeme důkladně vyprat a nechat uschnout (válečky můžete prát i v pračce).

 

Velkou výhodou FC 3 Cordless je také jeho štíhlý design a otočný kloub. Pohodlně se vejdete jak do úzkých prostorů, tak i pod nábytek. Je to jen na vás. Roztírání špíny mopem, nebo skutečné mytí podlah?

 


FC_3_kitchen_yoghurt_yellow_lifestyle_app_01_CI15_96 dpi (jpg)

Další zajímavé články

Grill_AD_side_by_side_2-68864-300DPI

Gril v plné polní

Čarodejnice, 1. máj i 8. květen – to všechno jsou sváteční příležitosti jako stvořené proto, abyste odstartovali letošní grilovací.... více
Kärcher

V sedlovně jako v pokojíčku

Také máte nějakou sedlovnu, zahradní domek, nebo prostě jen prima „zašívárnu“? Tak šup šup do podzimního úklidu! Zima bude prý letos.... více
two paper red hearts on yellow background

Valentýnské nepochopení

Když se s manželkou díváme na televizi, během reklam ostentativně vypínáme zvuk. Věci kupujeme, když je potřebujeme nebo chceme,.... více