Plnou parou vpřed s parním čističem SC5

O čištěníRecenzeÚklid domova10.Duben 2017Autor: Petra Procházková

Říkáte si, že po všem tom testování výrobků Kärcher už musím mít doma jako v klícce. Ale omyl! S naší početnou rodinkou a zvířectvem u nás úklidu není nikdy dost a s šikovnými žluťásky to ještě ke všemu baví! S blížícími se Velikonocemi jsem se rozhodla udělat trošinku důkladnější úklid. A kdo by mohl být na Velikonoce vhodnějším adeptem na úklid, než žluté kuřátko parní čistič Kärcher SC5? Rozhodla jsem se ho pořádně zapřáhnout a špíně dát na frak! Takže plnou parou vpřed!
Říká se: „Kuchyň srdcem domova“. U nás to platí obzvláště. Kuchyně má u nás totiž vícero využití. Není to jen moje království, ale současně i něco jako rodinná klubovna, kde se všichni rádi scházíme. Vařím, děti si při mně dělají úkoly a já je zkouším do školy. Peču a u toho s dcerami probírám všechny ty tak moc důležité „holčičí“ věci. Smažím a u sklenky dobrého vína s manželem sdílím novinky uplynulého dne. Že to tak máte taky? Báječně! Takže to jistě víte, že když se v kuchyni „skutečně žije a vaří“, má to i své následky a Vaše kuchyň nikdy nemůže vypadat jako ze stránek časopisu. S vařením totiž přicházejí drobky, skvrnky, mastnota… Vždyť víte, o čem mluvím! Proto s parním čističem začínám vždycky právě tam.

Postup je opět velice jednoduchý. První věc, co uděláte je, že zásobník na přístroji naplníte vodou- z té Vám žluťásek později vyčaruje tu „kouzelnou“ páru. Čistič zapojíte do elektřiny a chvilku čekáte, dokud se přístroj nenahřeje a zelená kontrolka nepřestane blikat (že by další vhodná příležitost k tomu, si uvařit kafíčko?). Teď už jen stačí mrknout do krabice a vybrat si, s kterým nástavcem začnete. Já osobně testovala sadu parní čistič SC5 s ironkitem (s žehličkou). V základní výbavě najdete parní hadici s pistolí (která je dostatečně dlouhá- 2.5 m), podlahovou a ruční hubici včetně podlahové utěrky z mikrovlákna a froté potahu, kulatý kartáček a samozřejmě žehličku. Musím říct, že na kuchyňskou linku, sporák a digestoř jsem si jednoduše vystačila s malým kulatým kartáčkem. Na přístroji si můžete ručně nastavit intenzitu páry pomocí přepínače, což je prima- na různé nečistoty můžete použít různé stupně proudění páry. Já se s tím nemazala a všechno vzala na max! ☺ Protože jsem od přírody hračička, chtěla jsem parní čistič Kärcher vyzkoušet i na jiné blbůstky. Oběma dcerám jsme do školy pořídili tzv. zdravou láhev, která by se neměla tak zanášet jako ty obyčejné (levnější) a neměly by se v ní tvořit plísně. I tato lahev však sem tam potřebuje pořádně vyčistit. S ruční hubicí a malým kartáčkem to šlo úplně samo, protože se kartáček dostal i do těžko přístupných záhybů na dně lahve. Takže spokojenost veliká a můžeme zase zvesela dodržovat pitný režim!

Kdo má v kuchyni dlažbu s bílými spárami, dobře ví, jak náročná může údržba podlahy být. Bílé spáry mají tendenci se rychleji špinit a to opravdu nevypadá dobře. S pomocí utěrky na podlahu a dostatečným „fukem“ páry (☺) všechna špína ale poměrně rychle zmizela. Nevím proč, ale když podlahu umyji parním čističem, mám pocit, že mi vydrží déle čistá. Asi to bude tím, že špínu odstraní opravdu komplet a tak se nové nečistoty nemají na co zachytávat. S parním čističem Kärcher však můžete řádit i v koupelně. Vyčistíte s ním podlahu, kachličky i vanu. Že vanu nemáte? Vyzkoušejte ho na sprcháči! A pokud byste páry stále neměli dost, doporučuji vyzkoušet přibalenou parní žehličku. Ušetří čas i námahu a nám hospodyňkám tak zbyde více času pro sebe. K parní žehličce prodává Kärcher i speciální žehlicí prkno. Pokud máte doma „kravaťáka“ jako já, zvažte jeho koupi. Žehlení je s tímto vychytaným pomocníkem mnohem jednodušší a košile se Vám tak budou žehlit jedna báseň.

Myslím, že pro každou dobrou mámu je čistota důležitá. Parní čistič Kärcher mě mile překvapil, nejen svou snadnou obsluhou, ale i účinností. Kolikrát si do domácnosti pořídíme drahý přístroj, u kterého nám slibují hory doly, ale „skutek utek“. Za mě je kuřátko SC5 obrovský dříč a pokud mě ještě bez chemie zbaví 99,9% bakterií, skutečně nemám co řešit. Tak co řešíte vy?

Vaše Petra


parni cistic sc5

Další zajímavé články

11-prachovikralicci

Chováte prachové králíčky?

Jsou všudypřítomné a velmi dobře je znáte - chuchvalce prachu, které se dělají hlavně na podlahách bez koberců. Američané pro ně mají.... více
IMG_2995

POVANOČNÍ ÚKLID V BARVĚ ŽLUTÉ

A jsou pryč… Říkáte si „co že je to pryč?“ No přeci Vánoce. A víte co? Mně se vlastně ulevilo. Poměrně dlouho jsem přemýšlela.... více
VC_5_Cordless_Kärcher

VC 5 Cordless – energie ve vašich rukou

V minulém roce jsme vám představili vysavač VC 5, který na první pohled upoutal svými kompaktními rozměry. Ačkoliv se mezi vysavači jedná.... více