Plnou parou vpřed s parním čističem SC5

O čištěníRecenzeÚklid domova10.Duben 2017Autor: Petra Procházková

Říkáte si, že po všem tom testování výrobků Kärcher už musím mít doma jako v klícce. Ale omyl! S naší početnou rodinkou a zvířectvem u nás úklidu není nikdy dost a s šikovnými žluťásky to ještě ke všemu baví! S blížícími se Velikonocemi jsem se rozhodla udělat trošinku důkladnější úklid. A kdo by mohl být na Velikonoce vhodnějším adeptem na úklid, než žluté kuřátko parní čistič Kärcher SC5? Rozhodla jsem se ho pořádně zapřáhnout a špíně dát na frak! Takže plnou parou vpřed!
Říká se: „Kuchyň srdcem domova“. U nás to platí obzvláště. Kuchyně má u nás totiž vícero využití. Není to jen moje království, ale současně i něco jako rodinná klubovna, kde se všichni rádi scházíme. Vařím, děti si při mně dělají úkoly a já je zkouším do školy. Peču a u toho s dcerami probírám všechny ty tak moc důležité „holčičí“ věci. Smažím a u sklenky dobrého vína s manželem sdílím novinky uplynulého dne. Že to tak máte taky? Báječně! Takže to jistě víte, že když se v kuchyni „skutečně žije a vaří“, má to i své následky a Vaše kuchyň nikdy nemůže vypadat jako ze stránek časopisu. S vařením totiž přicházejí drobky, skvrnky, mastnota… Vždyť víte, o čem mluvím! Proto s parním čističem začínám vždycky právě tam.

Postup je opět velice jednoduchý. První věc, co uděláte je, že zásobník na přístroji naplníte vodou- z té Vám žluťásek později vyčaruje tu „kouzelnou“ páru. Čistič zapojíte do elektřiny a chvilku čekáte, dokud se přístroj nenahřeje a zelená kontrolka nepřestane blikat (že by další vhodná příležitost k tomu, si uvařit kafíčko?). Teď už jen stačí mrknout do krabice a vybrat si, s kterým nástavcem začnete. Já osobně testovala sadu parní čistič SC5 s ironkitem (s žehličkou). V základní výbavě najdete parní hadici s pistolí (která je dostatečně dlouhá- 2.5 m), podlahovou a ruční hubici včetně podlahové utěrky z mikrovlákna a froté potahu, kulatý kartáček a samozřejmě žehličku. Musím říct, že na kuchyňskou linku, sporák a digestoř jsem si jednoduše vystačila s malým kulatým kartáčkem. Na přístroji si můžete ručně nastavit intenzitu páry pomocí přepínače, což je prima- na různé nečistoty můžete použít různé stupně proudění páry. Já se s tím nemazala a všechno vzala na max! ☺ Protože jsem od přírody hračička, chtěla jsem parní čistič Kärcher vyzkoušet i na jiné blbůstky. Oběma dcerám jsme do školy pořídili tzv. zdravou láhev, která by se neměla tak zanášet jako ty obyčejné (levnější) a neměly by se v ní tvořit plísně. I tato lahev však sem tam potřebuje pořádně vyčistit. S ruční hubicí a malým kartáčkem to šlo úplně samo, protože se kartáček dostal i do těžko přístupných záhybů na dně lahve. Takže spokojenost veliká a můžeme zase zvesela dodržovat pitný režim!

Kdo má v kuchyni dlažbu s bílými spárami, dobře ví, jak náročná může údržba podlahy být. Bílé spáry mají tendenci se rychleji špinit a to opravdu nevypadá dobře. S pomocí utěrky na podlahu a dostatečným „fukem“ páry (☺) všechna špína ale poměrně rychle zmizela. Nevím proč, ale když podlahu umyji parním čističem, mám pocit, že mi vydrží déle čistá. Asi to bude tím, že špínu odstraní opravdu komplet a tak se nové nečistoty nemají na co zachytávat. S parním čističem Kärcher však můžete řádit i v koupelně. Vyčistíte s ním podlahu, kachličky i vanu. Že vanu nemáte? Vyzkoušejte ho na sprcháči! A pokud byste páry stále neměli dost, doporučuji vyzkoušet přibalenou parní žehličku. Ušetří čas i námahu a nám hospodyňkám tak zbyde více času pro sebe. K parní žehličce prodává Kärcher i speciální žehlicí prkno. Pokud máte doma „kravaťáka“ jako já, zvažte jeho koupi. Žehlení je s tímto vychytaným pomocníkem mnohem jednodušší a košile se Vám tak budou žehlit jedna báseň.

Myslím, že pro každou dobrou mámu je čistota důležitá. Parní čistič Kärcher mě mile překvapil, nejen svou snadnou obsluhou, ale i účinností. Kolikrát si do domácnosti pořídíme drahý přístroj, u kterého nám slibují hory doly, ale „skutek utek“. Za mě je kuřátko SC5 obrovský dříč a pokud mě ještě bez chemie zbaví 99,9% bakterií, skutečně nemám co řešit. Tak co řešíte vy?

Vaše Petra


parni cistic sc5

Další zajímavé články

36-jarniuklidhrave

Jarní úklid snadno a hravě

Připravte se. Raději se posaďte. Nyní se totiž dozvíte dvě šokující pravdy, které dost možná změní váš život: Ježíšek neexistuje.... více
Young couple dressed in white shirts and jeans standing together outdoors on the terrace of the modern house

Vesnická idyla

Každý normální chlap chce pro svou rodinu to nejlepší a já nejsem žádná výjimka. S manželkou jsme se shodli na tom, že rušné centrum.... více
Kärcher úklid pro důchodce

Snadný úklid v důchodovém věku

Udržování pořádku s přibývajícím věkem bývá čím dál náročnější. Péče o domácnost bere v důchodovém věku čím dál víc.... více