Latté za milion

O čištěníÚklid domova31.Červenec 2017Autor: Petra Procházková

Myslím, že prázdniny jsou pro rodiče nejnáročnějším obdobím roku. Málokdo má to srdce své ratolesti postupně poslat na tábor, příměstský tábor a k prarodičům, aby měl alespoň pár dní klid. Já mezi tyto rodiče rozhodně nepatřím a snažím se svým dvěma dětem věnovat. Jonáš (9) a Justýnka (7) jsou ale prakticky od narození v blbém věku, takže mi dávají pěkně zabrat. Každé léto lituju, že jsem je neposlala na celé prázdniny na druhou stranu planety, ale asi nemusím vysvětlovat, jak to my mámy máme.

Loni v létě jsem jich ale měla plné zuby tak, že jsem despoticky vyhlásila, že dokud neuklidí, tak mají zákaz počítače a tabletu. Pak jsem bez ohledu na jejich blábolení o týrání dětí dominantně odešla do nedaleké kavárny na dýňové latte.

Když jsem se vrátila domů, zastavilo se mi srdce. V obýváku byla všude voda, obrazy byly zničené, z vyzkratované televize kapala voda. Děti jsem našla zamčené v dětském pokoji.

„V kuchyni začal stříkat kohoutek a my jsme se lekli a zamkli se tady,“ tvrdili mi. V tu chvíli můj mozek ochromený kombinací kofeinu, sirupu a apokalypsy v obýváku nebyl schopen vyprodukovat racionální reakci, takže jsem se beze slova chopila mopu a šla tu zkázu uklízet.

Když večer přišel manžel z práce, našel mě zhroucenou na navlhlé sedačce. Z mého blábolení nedokázal vydedukovat, co se stalo. Jelikož je to praktický člověk, připojil se na náš bezpečnostní kamerový systém a přehrál si záznam z onoho dne.

Zde přišla dvojitá zástava srdce – manželova i mého. Na obrazovce totiž bylo vidět, jak náš milý Jonášek táhne do obýváku tlakový čistič, kterým jeho tatínek pravidelně umývá auto. Justýnka vytahuje hadici z okna a po chvíli ukazuje palec nahoru, jako že je připojen ke zdroji vody. A pak to začalo. Jonáš ve snaze usnadnit si práci začal vodním proudem kosit obrazy, sošky a vůbec všechno, co nebylo přišroubované k zemi. Když dokončil dílo zkázy, smotal hadici a tlakovku odvezl zpět do baráku.

Kdybych vám řekla, co se poté dělo, zřejmě byste na mě poslali sociálku, nebo rovnou policii. Jedno se těm mým pacholkům ale nedá upřít. Ví, co je na úklid nejlepší. A ten náš nový obývák vlastně taky vypadá docela dobře.


kärcher tlakovka a děti

Další zajímavé články

42-uklidvdomacnosti

Úklid v domácnosti

Jaké jsou nejčastější dotazy při běžném úklidu?více
jak funguje servis karcher

JAK FUNGUJE KÄRCHER SERVIS?

Když vaši domácí pomocníci začnou stávkovat, nemusí letět do kouta. Pokud na sobě mají nápis Kärcher, můžete si být jistí, že po.... více
29-cistekolovkratkemcase

Čisté kolo v krátkém čase aneb jak vyčistit kolo pomocí tlakové myčky

Pro každého cyklistu je mytí oblíbeného dopravního prostředku stejně tak důležité jako fakt, že má správně nafouknouté pneumatiky..... více