5 tipů pro důkladný novoroční úklid

O čištěníÚklid domova5.Prosinec 2016Autor: Svět Čištění

Provést důkladný úklid a zbavit se nepotřebných věcí bude dozajista jedním z novoročních předsevzetí mnoha lidí. Kde ale začít? Při zběžném pohledu se v hromadách nepotřebných věcí, které se v domě nahromadily během roku, odpověď hledá špatně. Následující tipy vás zavedou mimo jiné na místa, kam při běžném úklidu většinou nezabloudíte, ale jednou za čas musíte zasáhnout i tam. A kdy jindy, když ne na prahu nového roku?

TIP 1 – koupelna

Všechny druhy reklamních vzorků, nedopotřebovaných šampónů, léků a nevhodně darované kosmetiky nahromaděné ve skříňkách a na poličkách v koupelně vám určitě chybět nebudou. Pokud jste je v posledních měsících nepoužili, nepoužijete je nejspíš už nikdy. Pokud na takovou čistku nemáte srdce, zbavte se alespoň těch produktů, které překročily dobu své minimální trvanlivosti.

TIP 2 – spíž

Prošlé jídlo je sice velkorysou pozvánkou na hostinu pro moly a mravence, ale vedle „jedlých“ nemá co dělat. I když díky konzervátorům lze většinu potravin bez újmy konzumovat i po datu expirace, měly by být pravidelně kontrolovány. Mít na takovémto místě zavedený systém může velmi pomoci a navíc ušetřit peníze. Potraviny, které ještě budou po nějakou dobu jedlé, by měly být vzadu, zatímco ty, kterým brzy vyprší doba trvanlivosti, by měly být snadno dosažitelné a na očích. Do popředí také umisťujte potraviny, které nejsou součástí vašeho běžného jídelníčku. Mají totiž talent zůstávat ve spížích roky.

Nejen pro razantní, ale i pravidelný úklid je dobrým pomocníkem vysavač WD 6  P Premium,  který je ideální pro čištění špatně dosažitelných prostorů. Zajistí, že žádné zbytky jídla, které by mohly přivábit nežádoucí domácí mazlíčky, ve vaší spíži nezůstanou.

TIP 3 – pokojíček

Rodič, který přišel do dětského pokoje a řekl si, že jeho dítě má málo hraček, je dost vzácný exemplář. Samozřejmě nelze rozhodnout za dítě, se kterými hračkami si už hrát nebude. Za pomoci tzv. systému dopravního semaforu ale můžete třídění věcí sobě i dětem usnadnit a navíc může být i zábavou. Věci, které mají zůstat, umístěte do zeleného boxu a ty, které mohou být vyhozeny, dejte do červeného. Na věci, které mohou být pro daný čas uskladněny do sklepa, si pořiďte box oranžové barvy. Věci z červeného boxu samozřejmě nemusíte vyhazovat. Jistě ve svém okolí najdete někoho, komu přijdou vhod.

Nezapomínejte, že i hračky vašich dětí je třeba udržovat čisté. Věci z tvrdého plastu dejte do pytle na praní, obalte ho ručníky a vyperte ho v pračce. Měkký plast a silikon můžete většinou přijít do myčky nádobí. Pro látky a plyšové hračky je doporučeno následovat doporučení výrobce.

TIP 4 – přesouvání nábytku

Uklízení domu nemusí vždy znamenat vyhazování věcí. Jedna z nejrychlejších a nejsnazších možností jak vdechnout domu nový život je přearanžováním nábytku. Běžným problémem, který je s tímto spojen, jsou otlačeniny nábytku na kobercích. Vlákna koberce mohou být znovu napřímena pomocí parního čističe. Jednoduše položte na postižené místo suchou látku a aplikujte páru. Voda pomalu změkčí vlákna a navrátí je do jejich původního stavu. Jelikož koberce reagují na vodu různě, je doporučeno vyzkoušet nejdříve efekt parního čističe na malé nenápadné části koberce.

TIP 5 – čisticí prostředky

Nyní se podívejte do skříňky, kde skladujete čisticí prostředky. Kromě toho, že zjistíte, že i tu je třeba vytřít, si naprostá většina z vás uvědomí, kolik z lahviček neotevřela několik měsíců a dům přesto nevypadá jak popelářské auto zevnitř.

Na blogu www.svetcisteni.cz se vám snažíme ukázat, že spoustu věcí vyčistíte bez agresivních chemikálií, pouze za použití věcí, které máte například v kuchyni. Pokud i tak máte pocit, že používáte příliš mnoho drahých čisticích prostředků, je pro vás ideálním řešením parní čistič.

Šikovný a všestranný pomocník

Parní čistič  je skvělou volbou pro lino, dlaždičky, parkety a další tvrdé povrchy. Jejich použití je velmi snadné. Naplníte nádržku vodou a po krátké době, kdy se voda nahřeje, můžete začít. Může být také použit jako ruční zařízení pro rychlé čištění doplňků, štěrbin a povrchů v koupelnách a kuchyních. Se správným kartáčem nebo tryskou může být odstraněna dokonce i odolná špína bez nutnosti cokoliv drhnout ručně. Co víc, přístroje jsou extrémně důkladné a odstraňují 99.99% všech běžných domácích bakterií.

Přístroj, díky kterému (se) uvidíte

Dalším šikovným pomocníkem je aku stěrka. Toto zařízení o velikosti vysavače na drobky v okamžiku vyčistí vaše okna do lesku bez šmouh. Jednoduše nanesete na okno čisticí prostředek, odstraníte špínu pomocí utěrky z mikrovlákna a vysajete vlhkost pomocí okenního vysavače. Hotovo! Tento přístroj nečistí pouze okna. Bateriemi poháněný stroj může být použit na čištění zrcadel a kachliček pro čistotu bez šmouh. Pokud chcete předejít tvorbě vodních skvrn a vodního kamene ve vaší sprše, vyzkoušejte vysavač na okna i zde.

Tak jen do toho, ať vám dobře bydlí!


kitchen_steam_side_by_side_2-48440-150dpi

Další zajímavé články

IMG_2397-2

Přicházejí!

Když jsem byla malá, tak přesně v tomhle období kolem mých narozenin, jsme začínali (museli jsme) s Vánočním úklidem. Takže vystěhovat.... více
Kärcher _Teleskopicky vysavac Kärcher VC 5_4790 Kc (5)

Trpaslík se sílou obra

Nedávno byl na trh uveden pozoruhodný vysavač Kärcher VC 5. Teleskopický pomocník, který při svém trpasličím vzhledu sliboval slušný.... více
servisní síť Kärcher

(BÝT HUSTÝ JAKO) SERVISNÍ SÍŤ KÄRCHER

Když si člověk kupuje auto, nevybere si ho jen podle barvy. Kromě motoru, spotřeby a jízdních vlastností ho většinou také zajímá, jak.... více