Březen, za kamna vlezem… Tedy: až je vyčistíme!

O čištěníÚklid domova5.Březen 2018Autor: Jana Potužníková

Zima se vlády ještě nevzdává a vy se určitě nechcete vzdát toho vlídného tepla kolem krbu nebo krbových kamen. Aby taky ne. Kdo jednou okusil tuhle romantiku s živým ohněm, už prostě nemůže jinak. Jen je třeba se o topiště dobře starat. Umíte to?

Když si můj muž vysnil v domě krbová kamna, nenáviděla jsem ho. Byla to jedna z těch krizí, které otřesou vztahem do základu, protože: když on si pořídí krbová kamna a bude do patra tahat dříví a jiné, nepořádkem zavánějící věci, kdo asi bude pořád uklízet? Já! Když on nechá kamna vyhasnout a pak je vyčistí, kdo bude zápasit s drobnými částečkami popela, který bude všude poletovat při vymetání? Hm? Já! Otevřený nebo chcete-li živý oheň je doma určitě paráda. Stoprocentně vám pomůže ušetřit náklady na jiné vytápění. Taky se u něj dá zažít nejeden romantický večer ve dvou (nebo třeba ve více, jak je libo!). Ale tohle všechno ve mně dlouho válcoval pocit, že z toho bude ohromná kupa práce navíc. Pro mě. A víte co? Není! Ne že by se snad můj muž stal vášnivým milovníkem úklidu. To spíš já se vášnivě zamilovala – do černožlutého krasavce AD 4 Premium, vysavače na popel a suché nečistoty od Kärcheru. A tuším, že vztah, který jsem s ním během jediné zimy navázala, nám vydrží pořádně dlouho.

Sbohem, poprašku…
Tenhle vysavač umí samé dobré věci. Zaprvé: nabízí skvělý výkon. Se svými 600 W nenechá bez povšimnutí ani ty opravdu nejdrobnější částečky popelového poprašku, který se jinak snáší k zemi při každém přiložení. Zároveň ho nezastaví ani piliny, třísky a větší suchý nepořádek, který je kolem kamen i krbu tak běžný! Odložíte konečně smetáčky a lopatky, nebudete se bát, že vás při zametání oheň ožehne, ani nebudete s úklidem čekat na dobu, kdy kamna či krb vychladnou. Kdykoliv zapnete AD 4 Premium, využijete jeho 1,7 m dlouhé sací hadice i dvoudílné sací trubky a z bezpečné vzdálenosti vysajete všechen nepořádek kolem.

Filtr, který nemusíte čistit
Všechno, co AD 4 Premium nasaje, si také ponechá. Jeho součástí je totiž vynikající filtr, který nemusíte ani čistit ručně. Stisknete tlačítko, filtr se uvnitř nádoby „vyklepe“, a vy můžete znovu uklízet se zvýšeným výkonem. Má dokonce i tzv. výfukový filtr. Tedy nic z toho, co nasaje, nejde zpět do vzduchu. A zachytí i velmi malé částečky. Vy zůstáváte čistí, byt kolem vás také. Kolem krbu či kamen je to navíc úplně dokonalé. Sběrná nádoba pak pojme úctyhodných 17 litrů nečistot, takže s ní nemusíte pokaždé běhat k popelnici. Ale až to bude potřeba udělat, jednoduchým stiskem tlačítka ji uvolníte a vysypete. Protože je kovová, můžete být v klidu i před případnými žhavými kousky popela, které by třeba mohly vypadnout z krbu či kamen a způsobit v jiném vysavači katastrofu. Pozor si samozřejmě dávejte, ale pokud se do vysavače dostane trochu teplého popela, nic nehrozí.

Do posledního zákoutí…
Vysavač AD 4 Premium pak oceníte i při čištění samotného krbu nebo krbových kamen. Až zchladnou a vy byste se chystali je vymetat, bude místo toho zase mnohem lepší vzít si k ruce tento vysavač. Sundáte dvoudílnou sací trubici, a rovnou jdete vysávat. I hadice i trubice jsou navíc z ohnivzdorných materiálů, takže můžete být v klidu. Jakkoliv je jasné, že uklízet kamna či krb je normální a jedné správné, až když vychladnou!!! A kdybyste potřebovali vyčistit i záludná zákoutí, není nic jednoduššího než dokoupit ultradlouhou spárovou hubici, opět z nehořlavého materiálu. A s ní – díky tomu, jak je tenká i zkosená – se pak dostanete už asi úplně všude.

Pro normální vysávání se hodí také!
No a to nejlepší nakonec: když nevyklízíte krbová kamna, krb nebo třeba kotelnu, kde jej samozřejmě také užijete a můžete s jeho pomocí vyklidit i klasický velký kotel, jímž vytápíte dům… pak je dobré vědět, že AD 4 Premium využijete na tvrdých podlahách také na úplně obyčejné vysávání. Stačí nasadit hubici pro tvrdé podlahy a rozjet se po té kotelně, garáži, dílně nebo předsíni a úplně obyčejně si luxovat s vědomím, že se u toho rozhodně nenadřete. Vysavač je totiž sice objemný, resp. pojme hodně nečistot. Ale má kolečka a pohybuje se na nich s nevídanou lehkostí. Vy nic nepřenášíte, neničíte ruce ani záda. Jen se těšíte z faktu, že máte zase jednou ten úklid o něco málo jednodušší. No – a tak se těším i já. A můj muž má radost ze svých krbových kamen. Když u nich večer sedíme a popíjíme vínko, jsem ráda, že jsme nakonec našli řešení. Uvidíte, třeba to bude dobré řešení i pro vaši domácnost!


AD_4_Premium_fireside_app_1_CI15_96 dpi (jpg)

Další zajímavé články

VC_5_Cordless_Kärcher

VC 5 Cordless – energie ve vašich rukou

V minulém roce jsme vám představili vysavač VC 5, který na první pohled upoutal svými kompaktními rozměry. Ačkoliv se mezi vysavači jedná.... více
Humorous housewife with jogger stick make joke

3 tipy na dárky pro 3 typy hospodyň

Obchodní domy nám od začátku září tvrdí, že Vánoce jsou za dveřmi. Až nyní ale začínají mít pravdu. Pokud nepatříte mezi experty,.... více
KB_5_yellow_livingroom_app_2_CI15_300 dpi (jpg)

Ani koště, ani vysavač

KB 5 není vlastně ani koště, ani vysavač. Právě to z něj dělá skvělého pomocníka, který je vždycky po ruce. Doporučuji!více