Čištění krbu

O čištění11.Červen 2016Autor: Svět Čištění

Krb nebo kamna potřebují pro to, aby dlouho fungovaly, pravidelnou údržbu. V následujícím článku Vám dáme pár obecných a doplňkových rad, jak na to.

K tomu, aby nedošlo k problému, který by vyžadoval složité čištění, je důležité držet se několika pravidel. Tato pravidla ohledně čištění platí jak pro krbové vložky, tak pro krbová kamna.

  1. Krby jsou zanášeny nejčastěji používáním špatného, nevysušeného paliva, které špiní vnitřek kamen, sklo i komín.
  2. Topidlo čistíme, když je studené. S krbovými vysavači KÄRCHER lze vysávat popel i jiné hrubé nečistoty i v případě, kdy popel ještě nestačil úplně vychladnout. Platí to i pro vnější část topidla.
  3. Krb nebo kamna stačí většinou čistit jednou za pár dní, není nutné jej čistit po každém použití. Současné krby a kamna produkují malé množství popele. Záleží tedy také na velikosti popelníku.
  4. Z kamen čistíme hlavně popel a saze.
  5. K čištění popela z krbu se používá již výše zmíněný krbový vysavač, na sklo máme možnost využít různé gely a čističe.

Větší čištění krbu

Větší čištění by se mělo provádět po ukončení topné sezóny, kdy topidlo zůstává delší dobu bez provozu. Obecně velké čištění probíhá takto:

  1. Z topidla vyndejte deflektor, který vyčistěte.
  2. Zkontrolujte ohniště, jestli není jakýmkoliv způsobem poškozené.
  3. Vzduchové ventily nechávejte otevřené. Vzduch napomáhá vysušování krbu.
  4. Komínem do krbu nesmí pršet! Pokud v krbu zůstane popel a nasaje vlhkost, která pak způsobuje korozi a poškození vložky nebo kamen. Komín tedy nepřikrývejte, ale zkontrolujte, zda jím do krbu neprší.
  5. U kamen je také vhodné občas pročistit kouřovod. To nejlépe provedeme pomocí čistících tvarovek, které se osazují do kouřovodové cesty.

 

Minimálně je potřeba krb takto vyčistit alespoň jednou za rok či v případě plánovaného delšího nepoužívání.

 

Vaše redakce


17-cistenikrbu

Další zajímavé články

Dedicated man turning vegetables and meat on a stick to grill on other side as well while rest of the family is scattered around the house yard.

Grilovačka jako z reklamy

Snad každý, kdo si pořizoval zahradní gril, očekával, že jeho grilovačky budou vypadat jako z reklamy. Šťavnaté steaky, voňavá zelenina,.... více
zametač_chodníků_Kärcher

ZAMEŤTE S LISTÍM SE ZAMETACÍM STROJEM

Pokud máte u vašeho domku chodník, chodníček, cestu, vjezd, dvůr, parkovací místo, nebo cokoliv podobného, doporučuji Kärcher S 650.... více
frau mit putzmittel steht schreiend in der küche

U nás je jarní úklid v plném proudu. A u vás?

Začít po zimě uklízet je jako moct se znovu nadechnout. Definitivně za sebou nechat starý rok, staré nánosy, stará trápení. Jarní úklid.... více