Čisté kolo v krátkém čase aneb jak vyčistit kolo pomocí tlakové myčky

O čištění22.Duben 2016Autor: Karolína Svitálková

Pro každého cyklistu je mytí oblíbeného dopravního prostředku stejně tak důležité jako fakt, že má správně nafouknouté pneumatiky. Jeho kolo potom nejen vypadá jako nové, ale také delší dobu neztrácí svou původní hodnotu. Nejrychlejší způsob, jak kolo vyčistit, je pomocí tlakové myčky. Vynikajících čisticích výsledků je dosaženo během několika mála minut. Jak vyčistit kolo tlakovou myčkou?
k_2_21_bike_app_dd_2-17231-150dpi

Instrukce krok po kroku

1) Pro dostatečnou podporu při čištění můžeme kolo opřít o stojan. Alternativou může být živý plot, o který lze také kolo pohodlně opřít.

2) K odstranění odolných nečistot lze použít čisticí prostředky. Stačí jen nanést v tenké vrstvě na kolo a nechat působit.

3) Použijte vysokotlaký čistič. Pokud je to možné, nastavte tlak vody na přibližně jednu třetinu maximálního výkonu. V případě, že tlak nemůže být regulován, stačí si stoupnout do větší vzdálenosti  od čištěného objektu.

4) Pro dosažení lepších výsledků je vždy třeba umývat  kolo odzdola nahoru. Pistoli tlakové myčky pak držte šikmo shora ve směru ke kolu. Měli byste dodržet vzdálenost přibližně 30 cm od kola.

5) Tryska vysokotlakého čističe může být použita také pro čištění konkrétních částí, jako jsou ložiska, tlumiče a v případě elektrického kola na elektrické spoje.

6) Po odstranění největších nečistot už stačí kolo jen jemně opláchnout. Pokud očistíte řetěz a převodníky (ozubená kolečka přehazovačky), je potřeba je následně namazat.

7) Jestliže na rámu zůstal jemný šedý film, lze jej odstranit pomocí kartáče. Ten se dá připojit na tlakovou myčku a díky jeho použití získá rám svůj původní lesk.

Váš Kärcher tým


29-cistekolovkratkemcase

Další zajímavé články

Kärcher zametá listí_S 650

Šetřete záda, listí uklízí Kärcher

Dívat se na barevné podzimní listí snášející se pomalu k zemi, je krása. Muset ho uklízet už tak krásné není. Sice si u toho.... více
Collection of vintage wooden weathered ski's in front of an old barn

MATĚJSKÁ POUŤ, ANEB JAK JSEM SI VZPOMNĚLA NA LYŽE

Tak dlouho jsme jaro přivolávali, až snad nakonec doopravdy dorazilo. Ne, že by se nám ukázalo ve svém nejlepším světle… Ale přiznejme.... více
44-cistenijakozivotnistyl

Čištění jako životní styl

„Čištění je odstranění všech cizích látek, které jsou na povrchu považovány za nežádoucí.“ více