Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

nízkotlaká myčka OC3

Do bláta i do louže

O čištění16.Říjen 2017Autor: Petra Procházková

Když řeknete slovo „tlaková myčka“ pravděpodobně si představíte nabušenou mašinu podobnou mnou již testované tlakové myčce Kärcher K7. A že to tedy byl nářez! Holt 180 barů je 180 barů! ☺ Kärcher však nyní na trh přichází s naprostou novinkou a unikátem svého druhu- Kärcher nízkotlaký čistič OC 3. Že nevíte, co to je? Já jsem to taky netušila. Jak jsem již jednou řekla, jde o naprostou novinku a já neměla ani tušení, že něco takového na trhu vůbec existuje. Pojďme se tedy „ó cé trojce“ mrknout na zub!

Musím přiznat, že na tohle jsem byla mooooc zvědavá. Když mi řekli, že si mám na prodejně vyzvednout nízkotlaký čistič Kärcher OC 3, říkala jsem si: „No, tak to jsem tedy zvědavá… Přenosný nízkotlaký čistič? Kdo to kdy slyšel?“ A ona se z toho nakonec vyklubala poměrně šikovná záležitost. Jedná se totiž o úplně dokonalou, velice dobře skladnou a přenosnou vychytávku. Výhodou je zabudovaná, lehce odnímatelná čtyřlitrová nádrž na vodu, z které čistič při mytí čerpá. Nemáte tak problém si jej vzít kamkoliv s sebou, protože nepotřebujete být napojeni na vodovodní řad a vodu si tak můžete do nádrže nabrat prakticky kdekoliv- v potoce, říčce, ze sudu na dešťovou vodu… Starosti si nemusíte dělat ani s přívodem elektřiny, protože nízkotlaký čistič stačí před plánovaným použitím/ výjezdem připojit do elektřiny a brzy máte nabito. Pak už jej můžete hodit do auta a vzít s sebou třeba na výlet, na chatu, do stanu, k rybníku… Prakticky kamkoliv. Jeho baterie vydrží na jedno nabití překvapivě dlouho a využití je poměrně všestranné- umyje prostě cokoliv od zablácených bot a holínek po pořádně zaneřáděné kolo. Sportovci jej zcela jistě využijí v terénu, ať už jezdí na kole, běhají treky, nebo holdují rybaření, kdy je leckdy přístup k vodě poměrně složitý. Stačí mít v kufru Kärcher OC 3 a vaše botky i sportovní vybavení bude opět jako nové a vaše autíčko převoz přežije bez ztráty květinky. „Ó cé trojku“ si zcela jistě oblíbí i maminky s kočárky. Jsem si jistá, že mnohé z vás již zažily situaci, kdy si domů z vycházky s vaší ratolestí přinesete nejen zážitky z výletu a dobrý pocit z pohybu, ale i kočár jako od „Jožina z bažin“. ☺ Tahle mašinka váš problém vyřeší poměrně rychle a jednoduše.

Já jsem se jí rozhodla vyzkoušet při mých povinnostech u koní. Nízkotlaký čistič mi manžel nabil v sedlovně, aby byl v případě potřeby k dispozici. Pastviny, kde se naše kobylky pasou, bývají na jaře místy poměrně dost podmáčené. Pokud se tedy rozhodneme, že chceme kobylky vzít na vyjížďku, nebo je prostě potřebujeme někam převést, holínky jsou u nás nutností. Poměrně mokrá bývá i soukromá cesta, která podél koňských výběhů vede. Příjemná procházka s kočárkem tedy většinou končí nepříjemně zabahněným vozítkem. A tady byla mašinka ve svém živlu. Nejdříve se postarala o holínky a posléze i o kočárek. A bylo po bahně! ☺ V příručce se píše, že tento nízkotlaký čistič lze použít i na domácí mazlíčky. Vyzkoušeli jsme jej na naše kobylky, ale ty jej neuměly úplně ocenit (nevděčnice jedny). Odradilo je asi jemné bzučení, které „ó cé trojka“ při provozu vydává. Na druhou stranu jej poměrně ocenila naše maltézačka. Je pravda, že má pro strach uděláno a tak jí nějaké to bzučeníčko nervy nedrásá. Její packy byly v mžiku zbavené bahna a písku. Vůbec netuším, kde k tomu bahnu s pískem přišla a tak se trochu bojím, že se zase někde pokoušela upravit naší zahradu k obrazu svému. ☺

Nakonec jsem skutečně moc ráda, že jsem si tuhle mašinku mohla vyzkoušet. Myslím, že cílovou skupinou nízkotlakého čističe Kärcher OC 3 bude každý, alespoň trochu aktivní člověk. Na druhou stranu bych jej klidně doporučila i lidem, kteří bydlí v bytech s balkonem, či terasou. Pro ty by totiž klasická tlaková myčka mohla být zbytečně velká a neskladná. Naopak „ó cé trojka“ by si poradila i s běžnou údržbou. Pokud tedy do této skupiny patříte, popřípadě rádi jezdíte do přírody, či aktivně provozujete nějaký na špínu náchylný sport, řeknu vám: „Jen do toho!“ Život je přeci příliš krátký na to, abychom jej strávili v bahně.

Vaše Petra

Číst článek
nízkotlaká myčka OC3

Do bláta i do louže

O čištění 16.Říjen 2017 Autor: Petra Procházková

Kärcher nyní na trh přichází s naprostou novinkou a unikátem svého druhu- Kärcher nízkotlaký čistič OC 3. Že nevíte, co to je? Já jsem to taky netušila. Jak jsem již jednou řekla, jde o naprostou novinku a já neměla ani tušení, že něco takového na trhu vůbec existuje. Pojďme se tedy „ó cé trojce“ mrknout na zub!

Kärcher čistá kamna

Kamna (i kotelna) jako ze škatulky

O čištěníÚklid domova 2.Říjen 2017 Autor: Jana Potužníková

Udržet v relativní čistotě prostor plný uhlí, dříví nebo pelet není žádná legrace. O kamnech a kotlích ani nemluvě. Když k tomu ale pustíte Kärcher, bude to hotové dřív, než řeknete… no třeba zase Kärcher!

Bateriové koště Kärcher

Úklidová spása pro upracované matky

O čištěníÚklid domova 7.Září 2017 Autor: Jana Potužníková

Pokud vám po bytě běhá alespoň jeden pár malilinkatých nožiček, víte to: uklízet po dětech je nekonečná Odysssea. Sotva doluxujete, dovytíráte, někde se něco rozlije, rozbije a vy začínáte znovu. Jak na ten kolotoč vyzrát, abyste konečně netrávila denně x hodin úklidem?

Jak na úklid pro rodiče s kärcher

Úklidové tipy pro rodiče

O čištěníÚklid domova 28.Srpen 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Jakmile se v rodině objeví dítě, dosavadní způsob života vezme za své. I když žebříček priorit zažije zemětřesení, rodiče chtějí stále žít v pěkném a čistém prostředí. Kde na to ale v každodenní rutině vzít čas, navíc když je člověk rád za každou čtvrthodinu spánku, kterou mu jeho nový středobod vesmíru dopřeje? Kärcher má pár úklidových tipů, které vám pomůžou toto nelehké období zvládnout.

jak na vyčištění grilu s kärcher

Čistý gril je IN!

O čištěníZahrada 10.Srpen 2017 Autor: Jana Potužníková

Letní sezona je synonymem té grilovací. Masíčko, klobásky, zelenina… Všechno to krásně voní zahradou nebo kolem chaty a láká k dlouhým večerům pod širákem. Ale kdo to pak uklidí? A co se stane, když to u vás s úklidem grilu bude váznout?

úklid v dílně s multifunkčním vysavačem

V dílně (nebo garáži) jako v pokojíčku!

O čištěníÚklid domova 3.Srpen 2017 Autor: Jana Potužníková

O chlapech se říká, že jsou bordeláři. Ale jsou místa, kde i oni milují pořádek. V jejich dílnách a garážích je často tak čisto, že zrak jen přechází. A když ne? Tak je nejvyšší čas na žlutočernou armádu úklidových pomocníků Kärcher, kteří dokážou zatočit s nepořádkem i v nejzanedbanějším koutě (mužského) světa!

kärcher tlakovka a děti

Latté za milion

O čištěníÚklid domova 31.Červenec 2017 Autor: Petra Procházková

Myslím, že prázdniny jsou pro rodiče nejnáročnějším obdobím roku. Málokdo má to srdce své ratolesti postupně poslat na tábor, příměstský tábor a k prarodičům, aby měl alespoň pár dní klid. Já mezi tyto rodiče rozhodně nepatřím a snažím se svým dvěma dětem věnovat.

vysavač na popel kärcher

Steaková sezona

O čištěníZahrada 27.Červenec 2017 Autor: Matyáš Čistotný

Jakmile se trochu oteplí, města a vesnice provoní vůně steaků a klobás. Ať už u grilu stojí člověk s dovednostmi Pohlreicha nebo Babici, ráno čeká všechny stejná práce – úklid grilu. Neexistuje snad nikdo, kdo by si užíval nahánění jemného mastného popílku po terase, mnohdy ještě v alkoholovém oparu. I tuto nepříjemnou práci umí Kärcher značně usnadnit.

úklid v kuchyni_zavařování

Ani zavařování vám na úklid nezavaří!

O čištěníÚklid domova 24.Červenec 2017 Autor: Jana Potužníková

Není nad domácí zavařeniny, že? Jenže… ten strašný nepořádek, který pak v kuchyni zůstává, mnoho z nás od zavařování nakonec odradí. Zbytečně. Když si totiž vezmete k ruce pomocníky od Kärcheru, ani celodenní zavařování vám nezavaří na únavný úklid.

Kärcher výrobky ve žluté barvě

Žlutá přitahuje nejen hmyz

O čištěníÚklid domova 20.Červenec 2017 Autor: Petra Procházková

Co si jako první představíte, když vám někdo řekne slovo „žlutá“? Ano, v tuto chvíli by pravděpodobně bylo úplně nejlepší, kdybyste sborovým hlasem odpověděli „Kärcher“. To by bylo bájo! Ale co si budeme povídat, žlutá není jen barvou jednoho z předních světových dodavatelů účinných, ekologicky šetrných čisticích systémů. Stačí se jen pořádně rozhlédnout kolem sebe a zjistíte, že žlutá je všude kolem nás.