Na našem blogu najdete vše o čištění domácnosti a úklidu

Happy casual woman reading a book at river shore in autumn.

Moje vysněné léto s knížkou (a bez uklízení)

O čištění19.Červenec 2018Autor: Jana Potužníková

Řekne-li se léto, vidím se na dece na zahradě, na dece u vody, na dece na pláži, na dece na pikniku… a všude s sebou mám knížku. Jenže, znáte to: s dětmi a domem na takové poetické léto člověk nemá moc času. Přesto si ho letos mohu dopřávat. Čím to?

Když jsem byla malá, byly pro mě prázdniny vždycky dokonale knihomolím obdobím. Četla jsem doma, venku, u vody, u babiček, na dovolené u Lipna i ve Španělsku, v autě, na cestách autobusem nebo vlakem, na táborech (jako dítě i coby vedoucí), při procházkách v lesích. Všude. Naše místní knihovna mi na taková léta pomalu nestačila a jednu dobu jsem byla díky své čtenářské mánii také neoficiálně tou, která si půjčuje nejvíc knížek.

Bez knížek ani ránu

Blízko jsem k nim měla vždycky. A asi i díky takovým čtenářským létům jsem si brzy byla jistá, že knížky budu v životě nejen číst, ale také psát. Nikdo kolem mě tomu nijak zvlášť nevěřil: sny malé holky z malého města, znáte to. Přesto se to stalo. Dneska je psaní moje práce. Pár povídek vyšlo v knížkách, vloni první knížka pohádek a pomáhám knížkám na svět i jinak: jako redaktorka a editorka nebo korektorka. Potřebuju knížky k životu jako kyslík. A když jsem na ně v uplynulých letech neměla moc času, byla jsem smutnější než Šíleně smutná princezna, to mi věřte.

Letos jako kdysi…

I proto jsem si to zase letos naplánovala postaru. Do knihovny už nechodím, ale hýčkám si doma tu vlastní, kterou plním pro sebe i Tinu, která lásku k potištěným stránkám zdědila evidentně po mně. A tak jsem už někdy v květnu začala s velkými objednávkami, zavolala truhláře, aby přidal pár polic, vybrala si nové, superpohodlné křeslo a dost velkou deku na zahradu, a začala léto svého dětství, léto svých snů. Dokonale knihomolí léto. Že mi závidíte, protože vy si nic takového nemůžete dovolit? Také pracuju. Také mám dům. Také jsem máma. Ale… ono to jde. Z velké části i díky tomu, že kolem domu a domácnosti můžu používat pár velmi užitečných pomocníků od Kärcheru a můj muž i dcera jsou z těch, kterým také nevadí mi pomáhat.

Ve dvou se to lépe táhne vždycky

Navíc, vůbec se netajím tím, že uklízení nikdy nebylo moje hobby. V době „před Kärcherem“ jsem spoustu věcí klidně šidila. Bavit se, cestovat nebo být s těmi nejbližšími pro mě bylo vždycky důležitější. Takže… než strávit krásný den s hadrem při mytí oken, raději jsem se tvářila, že jsou ta okna ještě v pohodě. Teď je fakt skvělé, že bez kompromisů můžu mít jak hezké dny, tak hezká okna (když už jsem se o nich zmínila). Žlutočerní a také černobílí pomocníci Kärcheru totiž dokonale šetří čas a každá ušetřená pracovní minuta se počítá. ☺

Čtení prospívá

A mimochodem, víte, že čtení není jen tak nějaká „zábava pro lenochy“? Někde jsem četla, že dobrá knížka je pro mozek něco jako dobrá masáž! Čtení navíc oddaluje taková onemocnění, jako je Alzheimer. Dospělým pomáhá doslova držet v kondici mozek, a to hned několik jeho částí v závislosti na tom, jakou pasáž knížky čtete. Když čtete popisy, aktivuje se více tzv. prefrontální část mozku, když vás v románu zasáhnou city a emoce, povzbudí to tzv. spánkový lalok. A čtěte si také s dětmi, alespoň dvacet minut denně. Pro ně je to totiž stejně důležité, ne-li důležitější. Knihy jim pomáhají rozšiřovat slovní zásobu, povzbuzují kreativní myšlení a fantazii sídlící v pravé mozkové hemisféře, a protože jsou během čtení s vámi, jde všechno ruku v ruce také s upevňováním pouta mezi vámi. Takže… knížky nakoupit a knihomolí léto užívat! Hned!

Číst článek
Happy casual woman reading a book at river shore in autumn.

Moje vysněné léto s knížkou (a bez uklízení)

O čištění 19.Červenec 2018 Autor: Jana Potužníková

Řekne-li se léto, vidím se na dece na zahradě, na dece u vody, na dece na pláži, na dece na pikniku… a všude s sebou mám knížku. Jenže, znáte to: s dětmi a domem na takové poetické léto člověk nemá moc času. Přesto si ho letos mohu dopřávat. Čím to?

OC_3_Dog_app_10_CI15_96 dpi (jpg)

Parťák na cesty

O čištění 16.Červenec 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Kdo žije alespoň trochu aktivně a nebojí se opustit hranice města, moc dobře ví, že stačí, aby trochu sprchlo a jeho boty, kolo nebo psí miláček vypadají, jako by se chystali splynout s přírodou. Pokud si nechcete nosit bláto do auta a už vůbec ne domů, popřemýšlejte o mobilním nízkotlakém čističi OC3.

Woman hand preparing summer luggage

Dovolená v čistotě

KärchrovinyO čištění 11.Červenec 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Kanceláře zejí prázdnotou, koupaliště praskají ve švech a na dálnicích se jezdí krokem. Sezona dovolených je tady! Pro ty z vás, kdo neholdují hotelům a raději vyrazí do přírody nebo kempu, máme pár rad, díky kterým se i ve stanu budete cítit jako doma.

K_2_100_wb_app_6_96 dpi (jpg)

AUTO POD TLAKEM: V HLAVNÍ ROLI JÁ A TLAKOVKA

O čištění 2.Červenec 2018 Autor: Petra Procházková

Pokud se tedy rozhodnete udělat sobě i svému vozítku radost, pusťte se do mytí. Počasí na to máme jako stvořené, autíčko se vám tak rychle jako v zimě neušpiní a s čistým autem si i vy budete připadat líp! A děti budou mít zase kde zvesela drobit! Hurá, já už mám auto v jednom lesku a jsem připravená vyrazit! A co vy?

T_350_patio_app_7_CI15_96 dpi (jpg)

UŠETŘENÝ ČAS I PENÍZE PŘI ÚKLIDU VENKOVNÍCH PROSTOR

O čištění 24.Květen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Nechali jste si postavit vysněnou terasu na ranní čaj, či prostě jen dokonalý relax? Ano, z počátku se to zdá jako skvělý nápad. Ovšem po prvním čištění zjistíme, že údržba takové dřevěné terasy je poněkud náročná. Hodiny strávené na kolenou s kartáčem, saponátem a následné nekonečné omývání zahradní hadicí. Co kdybychom vám prozradili, že čištění terasy může být otázkou několika minut a navíc o dost ekonomičtější, než čištění klasickou hadicí? Navíc se tento skvělý pomocník dá použít i na čištění kol, auta, či chodníku.

washing_brush_car_app_2_96 dpi (jpg)

Krok za krokem k čistotě

O čištění 7.Květen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Jako první pokropte vozidlo čisticím prostředkem, aby se rozpustili hrubé nečistoty. Dále podle potřeby manuálně nastříkejte čistič disků kol. Následně odstraňte hrubé nečistoty vysokotlakým paprskem. Poté auto očistěte měkkým kartáčem, například WB 60 nebo power kartáčem WB 150. Na závěr auto opláchněte vodou a nechte uschnout. Ten, kdo chce pracovat mimořádně důkladně, může vůz otřít dosucha hadrem z kůže. Menší skvrny a škrábance, které se při čištění objeví, opravte lakovací tužkou.

image001

Špíně na stopě

O čištění 30.Duben 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Z čeho se skládá vlastně prach? Jaký je přesně rozdíl mezi čištěním a uklízením? A jak nejefektivněji dosáhnete toho, že bude váš byt čistý? Právě na to se dnes zaměříme a odhalíme tajemství zářivě čisté domácnosti.

the bride is walking with the bridegroom in one hand she is holding a wedding bouquet

Svatba bez chybičky

KärchrovinyO čištění 15.Březen 2018 Autor: Matyáš Čistotný

Svatba by měla být nejkrásnějším dnem lidského život. Připravit a zorganizovat i malou svatbu je náročná a zodpovědná práce, protože jakákoliv chyba či nehoda je nejen vidět, ale hlavně bude kazit celkový dojem. My dáváme tipy, jak správně a efektivně uklízet a čistit.

Tlaková_myčka_Kärcher

Čas na jarní očistu…


O čištění 12.Březen 2018 Autor: Jana Potužníková

Naše tělo ocení po zimě pořádný detox. Náš dům či byt zase důkladnou očistu. Tak pojďte uklízet. S Kärcherem! Zjistíte, že to jde vlastně až překvapivě snadno.